X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Station Narva avalikustas kogu programmi

Muusik Kitty Florentine.
Muusik Kitty Florentine. Autor/allikas: Johann Kööp

Järgmisel nädala 8.–11. septembril toimub Narvas viiendat korda muusika- ja linnafestival Station Narva. Kreenholmi kvartalis ja Ro-Ro klubis esinevad 20 artisti, nende seas Onuka (UA) Red Snapper (UK), Kimmo Pohjonen (FI) ja Eesti muusikud A-Rühmast Jaan Pehkini. Reedest on avalik kogu programm.

Festival täidab piirilinna muusikaga Eestist ja mujalt, pakub tasuta kontserte narvakate kodudest "Veneetsia" paadikuurideni, näitab Narvat uue nurga alt nii linnaruumis kui ka näitusesaalides ning kutsub arutlema kohalike identiteetide ja ettevõtluse koosloome teemadel.

9.  ja 10. septembril muutuvad kaks ajaloolist Kreenholmi kvartali hoonet – Narva kunstiresidentuur (NART) ja Kreenholmi juhtkonnahoone – koos nende vahelise hooviga Station Narva ühendatud festivalialaks. Muusikaprogrammi ligi 25 esineja seas on nii rahvusvahelised kui ka Eesti tegijad.

Välilaval esinevad Ukraina elektrofolgi grupp Onuka, Briti acid jazz'i trio Red Snapper, Soome akordionivirtuoos Kimmo Pohjonen, 40. tegutsemisaasta täitumist tähistav Mahavok, äsja comeback'i teinud A-Rühm ning nostalgiaprojekt Suve.

Kreenholmi juhtkonnahoone tantsulaval kohtuvad Margiiela, Kitty Florentine'i ja Ivi Z-generatsiooni kübervisioonid Bert on Beatsi, Meisterjaani ja PTF1987 teknosoundidega. NART-i laval kuuleb nii Maris Pihlapi autoriloomingut kui ka ERSO kammerkoosluste ja DJ Ivo Nairiese klubikontserti "Stereo is King" Steve Reichi, Jay Schwartzi ja Jacob TV nüüdismuusika töötlustest.

Mõlemal ööl toimub NART-is öökino "Pärt ja Film", kus linastub Werner Herzogi dokfilm "Pimeduse õppetunnid" (1992), milles kõlab ka Arvo Pärdi teos "Stabat Mater".

Mõlemal ööl järgnevad kontserdiprogrammile peod jõeäärses muusikaklubis Ro-Ro. Reedel valivad muusikat festivali Mägede Hääl korraldad Raul Saaremets ja Ivar Murd ning laupäeval Station Narva tiimi liikmed. 

Laupäeval. 10. septembri päeval toimuvad lisaks tasulisele muusikaprogrammile meeleolukad tasuta linnalava-kontserdid. Joala tänaval ajakirjanik Mihhail Komaško boheemlikus korteris teeb laulu- ja luulekava trubaduur Jaan Pehk. Kulgusadama tee paadigaraažides ehk nn Narva Veneetsias toimub koosviibimine Cool D & DJ Critikali etteaste, paadikuuri-tuuride ja pitsaga ning endise Vassili Gerassimovi nimelise kultuurimajaga piirnevas pargis mängib peobänd Regatt.

Station Narva avab neljapäeval, 8. septembril avalik BAZARi vestlus teemal "Narva – mis ja kes?". Reedel, 9. septembril toimub loomekeskuses OBJEKT ettevõtluspäev, mis keskendub koosloomele. Kogu festivali vältel toimuvad giidituurid Kreenholmis, Narva Muuseumis ja linna kirikutes. Festivalialal Kreenholmi kvartalis on avatud fotograaf Anna Markova kureeritud näitus "Station Narva 5", mis koondab festivali parimaid hetki läbi aegade. NART-is saab näha residentkunstnike näitusi ning Narva kolledžis Eesti Filharmoonia Kammerkoori loomeprotsesse kajastavat fotonäitust.

Festivali lõpetab pühapäeval, 11. septembril traditsiooniline narvapärane hommikusöök mitteformaalse õppe keskuses VitaTiim. Kogu programmi leiab festivali kodulehelt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: