Galerii: Haus galeriis avati Mare Vindi mälestusnäitus

Neljapäeval avati Haus galeriis Mare Vindi mälestusnäitus "Elemendid, jooned, maastikud, mõtted. Mare Vint läbi loomingu".

Näituse kuraatori Piia Ausmani sõnul on tundliku, katsetava, täpse ning erakordselt äratuntava stiili poolest Mare Vint üks eesti kunsti olulisemaid graafikuid. Ta sisenes siinsele kunstimaastikule koos 1960ndate ja 70ndate autorite avangardse grupiga, kuhu kuulusid ka Vindi elukaaslased Tõnis Vint ja hiljem Andres Tolts.

"Vindi tööd kannavad omal moel nii mõlema loomingujooni ja mõjutusi kui ka seotud energia tulemit. Näitus eksponeerib nii Mare ja Tõnise kui ka Mare ja Andrese tööde vaikseid dialooge," kirjeldas Ausman.

Ausman märkis, et Mare Vinti mäletav näitus ei ole vaade minevikku, vaid tema tööde ajatu olemus esitab tänases omi sõnumeid. "Ehk tuletavad tema korrastatud mõtete kujundipuhtad ruumid meile meelde oskust keskenduda, vabaneda liigsest ja näha olulist."

Näitus "Elemendid, jooned, maastikud, mõtted. Mare Vint läbi loomingu" jääb avatuks 7. oktoobrini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: