Kultuuriportaal soovitab: animeeritud dokfilm "Põgenemine" Jupiteris

Kaader filmist
Kaader filmist "Põgenemine" Autor/allikas: Kaader filmist

Juba möödunud aastal Pimedate Ööde filmifestivalil vaatajate ette jõudnud animeeritud dokfilm "Põgenemine" ("Flee") võib eestlasi tegelikult šokeerida: lugu jõuab lõpuks meie juurde, kuid Eestist ja siinsetest inimestest ei maalita sugugi ilusat klantspilti. See aga ei muuda filmi kuidagimoodi kehvemaks.

11-aastane Amin põgeneb koos oma perega Afganistanist. Tema põrgulik odüsseia vabasse maailma kestab kokku viis aastat, viies ta lahku oma emast, vennast ja õdedest. Aastakümneid hiljem räägib ta esimest korda oma valusa loo, mille üheks episoodiks on kahjuks ka Eesti.

See on liigutav koduta kasvamise ja piiritu ülekohtu, aga ka keelatud seksuaalse sättumuseni jõudmise lugu. Lugu mitte ainult geograafilisest põgenemisest, vaid ka põgenemisest iseenda, oma painava mineviku eest. Sellega rahu tegemisest ja kodu taasleidmise võimalikkusest.

"Põgenemine oli nomineeritud ka parima filmi, parima võõrkeelse filmi, parima dokumentaalfilmi ja parima animafilmi kategoorias Oscarile. Filmi režissöör on Jonas Poher Rasmussen.

"Põgenemine" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: