Vaata enne tele-eetrit: "Pintsel pausile" külastas Tallinna Kunstihoones Kirke Kangro ateljeed

Legendaarne Tallinna Kunstihoone Vabaduse väljakul läheb õige pea remonti ning saatesari "Pintsel pausile" jäädvustab seetõttu seal töötanud kunstnike tegemisi. Saate viimases osas tutvutakse Kirke Kangro ateljeega.

Täpset aastat, mil Kangro Tallinna Kunstihoonesse ateljee sai, kunstnik ei mäleta, kuid arvatavasti oli see oli kas 2006. või 2007. aasta. Kunstnik tõdes, et Vabaduse väljakul asuvasse kunstimekasse ateljee saamine osutus üsna keeruliseks.

"Noore lootust täis kunstnikuna viskasin avalduse sisse ja ootasin päris kaua. Paaril korral anti isegi lootust, et ateljee vabanes – siis toimus konkurss ja pandi kokku komisjon, kes valis, kellele ruum antakse," selgitas ta. "Pärast pikki aastaid ootamist, naeratas mulle õnn."

Saate "Pintsel pausile. Kunstihoone kolib" toimetaja on Teet Teder ja režissöör Maarja Pärsim. Saadet juhib Owe Petersell. Saade on ETV eetris reede õhtul kell 20.45.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: