Aasta raamatusõbraks valiti ETV toimetaja Kai Väärtnõu

Esmaspäeval kuulutas Eesti Kirjastuste Liit kümendat korda välja aasta raamatusõbra tiitlisaaja. Sel korral pälvis tiitli ETV-s toimetajana töötav Kai Väärtnõu Eesti kirjanikke ja ja kirjandust tutvustava saatesarja "Meie kirjanduse lugu" toimetamise eest.

Samuti "Ringvaate" ridades töötavale Väärtnõule edastati uudis õhtuse telemagasini otse-eetris. "Mul on nii hea meel, et ma nii toreda asja eest selle sain!" rõõmustas ta.

Lisaks aukirjale ja tulbikimbule anti Väärtnõule üle kastitäis raamatuid, mida aasta raamatusõber kohe uudistama asus. "Siin on väga palju head kraami," õhkas ta. "Ma olen väga elevil!"

EKL-i auhinda on välja antud alates 2014. aastast ja auhinnaga tunnustatakse kalendriaastal oma tegevusega kirjandus- ja kirjastamisvaldkonnas silma paistnud või sellele valdkonnale tähelepanu juhtinud isikut või organisatsiooni.

Varasemad tiitlisaajad:

2021 – Tiina Liinak Facebooki lugemiselamusi vahendava grupi "Lugemise väljakutse" loomise ja kindlakäelise juhtimise eest.

2020 – raamatupood PUÄNT raamatute südamega tutvustamise, noorte autorite toetamise ning kangelasliku püsimise eest heitlikel aegadel

2019 – Eesti Emakeeleõpetajate Selts tunnustust vääriva töö eest eesti keele õpetamisel ja uute raamatusõprade kasvatamisel.

2018 – Asta Trummel Kultuuriministeeriumist järjekindla pühendumuse eest maailmale eesti kirjanduse tutvustamisel ning Eesti peakülalise staatuse eest Londoni raamatumessil 2018.

2017 – Tauno Vahter kirjastamist tutvustavate artiklite avaldamise ja  sotsiaalmeediakampaania "Jälle raamat!" korraldamise eest.

2016 – Peeter Helme ja Urmas Vadi raamatuteemaliste saadete eest Eesti Rahvusringhäälingus.

2015 – Eesti Lastekirjanduse Keskus lastes raamatuarmastuse tekitamise eest.

2014 – Haapsalu Raamat hubase raamatupoe ja kohviku sümbioosi eest.

2013 – Kirjandusministeeriumi toimetus kirjanduse ja kirjastamisvaldkonna luubi all hoidmise eest.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: