Liivrand: Grünbergi interjöörid on silma paistnud erilise värvivalikuga

Foto: Evert Palmets

Tallinna Disaini- ja Arhitektuurigaleriis on avatud sisearhitekti ja disaineri Maile Grünbergi loomingut vaatlev näitus "Maile Grünberg 81. Tool".

Maile Grünbergi 81. sünnipäevaks valminud ülevaatlik näituse fookuses on Grünbergi disainitud toolid ja interjöörid. Näituse kuraatori Harry Liivranna sõnul kuulub Maile Grünberg nende kujunduskunstnike hulka, kes muutsid Eesti mööbli- ja interjöörikujunduse moodsaks.

"Ma ei tea teist Eesti disainerit, kes nii hästi ja nii põnevalt oleks värvi mööblidisainis kasutanud. Võib öelda, et tema interjöörid on välja paistnud erilise värvivalikuga ja muutunud seeläbi legendaarseks," kirjeldas Liivrand.

Mitmed toolid, mis näitusel vaatamiseks väljas, on pärit Maile Grünbergi enda kodust. "Paljusid neid asju, mis siin väljas on, olen mina oma elu jooksul kõvasti kasutanud ja nendega koos kasvanud," märkis Grünberi tütar, näituse kujundaja Eliina Grünberg.

Näitus "Maile Grünberg 81. Tool" on Tallinna Disaini- ja Arhitektuurigaleriis avatud 1. aprillini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: