Kirjandusfestivalil HeadRead astub sel aastal üles ligi 40 väliskülalist

HeadRead kirjandusfestival
HeadRead kirjandusfestival Autor/allikas: Dmitri Kotjuh

24.-28. maini toimuv rahvusvaheline kirjandusfestival HeadRead avalikustas tänavused väliskülalised.

HeadRead festivali raames on Tallinna oodata Šveitsis elavat vene kirjanikku ja mõtlejat Mihhail Šiškinit, leedu kunstiajaloolast ja kirjanikku Kristina Sabaliuskaitéd ning briti stsenaristi ja kirjanikku Anthony Horowitzi.

Kirjandusfestivalile tulevad ka rahvusvahelise haardega taani kirjanik Janne Teller, kelle noorteromaane eluliselt olulistest küsimustest on tõlgitud mitmesse keelde ja Sylvia Plathi elust romaani kirjutanud rootsi kirjanik Elin Cullhed.

Samuti astub kirjandusfestivalil üles Tadhg Mac Dhonnagáin, kelle menukas debüütromaan on esimene gaeli keelest eesti keelde tõlgitud romaan. Teos on üles ehitatud Eesti põgenikust tegelaskujule.

Ühtekokku astub sel aastal HeadRead festivalil üles ligi 40 väliskülalist, nende hulgas ka poeetide ja muusikute grupp Iirimaalt, kes väisasid Tallinna festivali algusaegadel.

Traditsiooniks saanud Luulemissa on seekord pühendatud tõlkija, kirjastaja ja kultuurikorraldaja Eha Vaini mälestusele ning selle korraldamisel lööb kaasa Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

Rahvusvaheline kirjandusfestival HeadRead toimub 24.-28. maini Tallinna kirjanike majas ning teistes Tallinna esinemispaikades.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: