Kultuurkapitali "Ela ja sära" stipendium kasvas 2000 euro võrra

Kultuurkapitali logo.
Kultuurkapitali logo. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kultuurkapital ootab 22. maini taotlusi "Ela ja sära" stipendiumile, mis on mõeldud kõrgvormis loomeinimestele erialaseks pühendumiseks ja enesetäiendamiseks. Tänavu kasvas ka stipendiumi suurus 18 000 eurolt 20 000 euroni.

"7. veebruari Kultuurkapitali nõukogu koosolekul otsustati "Ela ja sära" stipendiumi summat tõsta. Stipendiumi summa tõsteti 18 000 eurolt 20 000 eurole aastas. Igal aastal antakse välja kuni 16 "Ela ja sära" stipendiumi – igas Kultuurkapitali valdkonnas kaks. Nõukogu otsustas ka, et kord aastas, üldjuhul aasta alguses, muudetakse "Ela ja sära" sipendiumi vastavuses kultuuritöötaja miinimumpalga tõusuga," ütles Eesti Kultuurkapitali juhataja Margus Allikmaa.

Stipendium makstakse välja võrdsetes summades, neli korda aastas, alates jooksva aasta oktoobrist.

Stipendiumile saavad kandideerida kõigi Kultuurkapitali valdkondade professionaalid sihtkapitalide kaudu. "Ela ja sära" stipendiumi saajad kinnitab Kultuurkapitali nõukogu, toetudes sihtkapitalide eksperthinnangutele.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: