Eesti kunstnikud osalevad rahvusvahelisel kunstifestivalil Kutaisis

Eesti kunstnikud osalevad rahvusvahelisel kunstifestivalil Kutaisis
Eesti kunstnikud osalevad rahvusvahelisel kunstifestivalil Kutaisis Autor/allikas: Okapi galerii

Okapi galerii osaleb teist aastat rahvusvahelisel kaasaegse kunsti festivalil Caravan Art Forum Georgias, kus esitleb tänavu Toomas Kuusingu graafikat ja Temuri Khvingija fotograafiat. Festivali programm hõlmab temaatilist konverentsi, töötubasid ning näituseid, mis on avatud kuni 1. juulini 2023.

Festival toimub Kutaisi linnas ning seal saavad kokku kunstnikud, fotograafid, kunstiajaloolased ja kuraatorid Georgiast, Eestist, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Leedust, Hollandist, Poolast ja tänavuse fookusriigina Kreekast. Festivali peanäitus "Dimitris Letsios (1910-2008). Pikk teekond Kreeka valgusesse ja varjudesse" toimub Tsereteli riiklikus ülikoolis ja selle keskmes on Thessaloniki visuaalkunstide muuseumide ühendorganisatsiooni MOMus kollektsioonist pärit ajaloolised fotod; samuti Pavel Lutsenko fotoseeriad Kutaisi Foto- ja Kinokroonikate muuseumist. 

Okapi galerii ja Eesti autorid osalevad festivalil korraldajate kutsel teist aastat. Toomas Kuusingu teoste keskmes on inimene, kellesse kerge irooniaga suhtudes loob ta sürrealistliku ja mütoloogilise sisu ja väljanägemisega situatsioonilisi pilte. Temuri Khvingija värskeim fotoprojekt seevastu uurib kesk- ja ühiskondlikke teemasid post-apokalüptilises maailmas, mille eesmärk on vaatajat nii šokeerida kui inspireerida tegema muudatusi omaenese elus.

Ühtlasi saab festivalil näha ka loomingut Georgia autorilt Mikheil Gogava, kelle hiljutine Saaremaa-residentuur kasvas välja just möödunud aasta festivalil vahetatud kontaktidest. Residentuuris loodud teoseid eksponeeriti omakorda Okgpi Galerii ruumides Tallinnas tänavu aprillis.

Festivali Caravan Art Forum korraldab 2000. aastal loodud Caravansaraï rahvusvaheline kunstivahetusprogramm, mis baseerub korraga Pariisis Prantsusmaal ja Tbilisis Georgias. Programmi eesmärk on edendada kunsti loomist ja levitamist ning kultuuride vahelist dialoogi, arendada koostööd ja mobiilsusprojekte Euroopa ja Aasia ning lääne ja ida vahel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: