Kanuti Gildi Saalis esietendub Kadri Noormetsa "Kutse vaibale"

Kadri Noormets
Kadri Noormets Autor/allikas: lana Proosa

Reedel esietendub Kanuti Gildi Saali keldrisaalis Kadri Noormetsa "Kutse vaibale".

"Kutse vaibale" on Noormetsa sügisel Saalis läbi viidud residentuuri "Handshake" jätkuprotsess, milles kunstnik läheb edasi kooskomponeeritud elulähedase teatri temaatikaga. Familiaarses ja intiimses keskkonnas püütakse lõhkuda vaataja-etendaja vahelisi barjääre ning leida võimalusi nende kahe rolli koostööks etenduse kujunemisel. 

Lavastus on osa Noormetsa doktoritöö praktikast ning esimene neljast loometööst, mille kaudu ta uurib, kuidas teha võimalikuks etendaja ja publiku võrdväärne kohtumine etenduse sees. 

Lisaks Noormetsale on laval kunstniku pikaaegne koostööpartner Ivo Reinok ning dramaturgilist tuge on pakkunud Diego Agullo. 

Kadri Noormets on Eesti etenduskunstnik ja lavastaja, kes töötab nii keha, teatri kui tekstiga. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia eriala bakalaureuseõppe (2010) ning Eesti Kunstiakadeemia tegevuskunsti eriala magistrantuuri (2014). Aastast 2022 jätkab ta oma haridusteed doktorant-nooremteadurina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia teatrikunsti erialal.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: