Kaido Ole: ühiskonna ootustele ei pea vastama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: PM/Scanpix

Helistasime Kaido Olele ning küsisime muljeid uudise kohta, et ta on üks viiest kunstnikust, kes hakkab kolme aasta jooksul kunstnikupalka saama.

Kunstnik reageeris uudisele rõõmuga. Järgmise aasta lõpus tuleb Tallinna Kunstihoone suures saalis välja uus näitus, rohkem Ole lubadusi andnud pole.

Liigne tähelepanu ja ühiskonna ootused kunstnikku ei hirmuta, kuigi tundub, et võib-olla mõned kolleegid sellepärast ei kandideerinudki. "Kommentaare ma lugeda ei kavatse," ütles Kaido Ole.

Ole ise kandideeris, sest tundis, et on selle sarnaselt teistele ära teeninud. "Arvan, et idee on õige. Taipasin, et teen selle palga eest tööd küll. Olen piisavalt enesekindel."

Tema sõnul annab kunstnikupalk talle küll suurema kindlustunde, kuid tegelikult on ta alati saanud oma loomingule pühenduda, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Ma usun, et kui sa teed õiget asja, siis asjad lähevad õigesti, siis ei tule väga palju neid kaikaid kodaratesse. Selles mõttes väga palju ei muutu, aga on kindlustunne, et ma ei pea enam üldse mõtlema selle peale, et aga tõesti äkki lõpeb raha nii otsa, et pole ateljee või kodu või selle jaoks raha, see miinimum on nüüd igal juhul olemas," lisas ta.

Samas loodab produktiivne kunstnik, et kandideerimisel esitatud kolme aasta tööplaan ei ole ainus, mida arvesse arvesse võeti. "Ma väga loodan, et see ei olnud kaalukeeleks, sest mulle meeldis see puhas variant rohkem, mis professionaalide ringis ringles, et kui me teame, et ta on hea tegija, täies purjes, siis me ei nõua tema käest midagi ja ei hakka võrdlema, et kes pakub suurema kondi," rääkis Ole.

16. detsembril kinnitati viis kunstnikku, kes hakkavad 2016. aastast saama kolme aasta jooksul kunstnikupalka. Esimesel aastal on brutopalga suuruseks 1001 eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: