Eve Mutso on Briti rahvuslike tantsupreemiate nominentide seas

Foto: PM/Scanpix

Suurbritannias anti 25. jaanuaril 16. korda välja Rahvuslikud Tantsuauhinnad möödunud aasta loomingu eest - klassikalise balleti kategoorias kandideeris silmapaistva naisosatäitja auhinnale ka eestlanna Eve Mutso.

Eve Mutso on kokku 13 aastat töötanud solistina, viimased aastad aga esitantsijana Šoti Balletis. Eve Mutsole oli see juba 3. nominatsioon Briti tantsuauhinnale ning seekord äratas kriitikute ringi tähelepanu Blanche DuBois roll balletis "Tramm nimega Iha". Eve Mutso ise peab end ise pigem modernse suuna esindajaks ning seetõttu on tunnustus klassikalises tantsus tema jaoks eriti väärtuslik, rõhutades tema ande mitmekülgsust.

"See on tõeliselt küpse naise roll, mis on väga huvitav ja mitmekülgne ning mul on au olnud seda rolli esitada paljudel lavadel. Ma olen täielikult kasvanud selle rolli sisse ning see on kindlasti üks mu lemmikrollidest," ütles Eve Mutso "Aktuaalsele kaamerale".

Eeloleval laupäeval toimub Eve Mutso viimane etendus Šoti Balleti esitantsijana lavastuses Tuhkatriinu. Karjääri jätkab Eve vabakutselis tantsija ja koreograafina."Ma lihtsalt lõpetan ühe suure tüki oma elust, kus ma olen ühe trupi esitantsija - tahaksin lihtsalt võtta need kogemused ja ennast veelgi rohkem proovile panna vabakutselise ja koreograafina. Mul on kuhu minna ja kust minna," kinnitas ta. "Mul on lihtsalt kohutavalt hea meel, et mul on nii paljude erinevate koreograafidega olnud võimalik koos luua ja nii palju ringi reisida, nähes seeläbi erinevaid lavasid ja maid."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: