Valitsus kinnitas Eesti keelenõukogu uue koosseisu ({{commentsTotal}})

Keelenõukogu uude koosseisu kuulub ka Anna Verschik, kes käis hiljuti
Keelenõukogu uude koosseisu kuulub ka Anna Verschik, kes käis hiljuti "Plekktrummis". Autor/allikas: Kairit Leibold

Valitsus kinnitas Eesti keelenõukogu uue koosseisu, kuhu kuulub üksteist liiget keelevaldkonna olulisematest asutustest ja institutsioonidest.

Keelenõukogu uude koosseisu kuuluvad Tõnu Tender Eesti Keele Instituudist, Helle Metslang Emakeele Seltsist, Birute Klaas-Lang ja Martin Ehala Tartu Ülikoolist, Anna Verschik Tallinna Ülikoolist, Kadri Sõrmus haridus- ja teadusministeeriumist, Artjom Tepljuk kultuuriministeeriumist ja Ilmar Tomusk keeleinspektsioonist.

Hariduse, eesti keele kui emakeele ja eesti keele kui teise keele ning võõrkeelte problemaatika tundjatena on keelenõukogusse kutsutud Dmitri Burnašev Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutusest Meie Inimesed ning keeleõpetajate kutseliitude esindajad Leili Sägi ja Aime Klandorf.

Keelenõukogu koosseisu ettepaneku tegi valitsusele haridus- ja teadusminister, lähtudes sellest, et esindatud oleks olulised keele- ja keelekasutusvaldkonnad ning nendega tegelevad asutused ja institutsioonid.

Eesti keelenõukogu ülesanne on nõustada valitsust keelepoliitika arendamisel ja elluviimisel. Uus koosseis kinnitati viieks aastaks, eelmise koosseisu volitused lõppesid möödunud sügisel.

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: