Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aleksander Eelmaa peab juubelit aasta hiljem

Laval on Aleksander Eelmaa.
Laval on Aleksander Eelmaa. Autor/allikas: Henry Griin / Tartu Uus Teater

Sel nädalal jõuavad Saueaugu teatritalus publiku ette Ardo Ran Varrese monolavastuse “Sümfoonia ühele. Allegro con moto” etendused, kus laval Aleksander Eelmaa ja vana raadio. 5. augustil korraldab Saueaugu teatritalu aga tagantjärele Aleksander Eelmaa juubeli-sümpoosioni. 

Tartu Uue Teatri lavastuses mängib Aleksander Eelmaa ja tema partneriks laval on vana raadio. "Sümfoonia ühele" on humoorikas lavastus, mis viib kultuuriloolisele rännakule läbi Eesti ajaloo. Publik kuuleb Aleksander Eelmaa dialoogi vana raadioga, milles kangastuvad erinevad episoodid nii Eesti kultuuriloost kui peategelase isiklikust ajaloost. 

Enne etenduse algust ootab teatripublikut teatritalu küünis helilooja Ardo Ran Varrese lavastusest inspireeritud heliteos - süit “Sümfoonia ühele” löökpillidele ja fonogrammile (2017). Kogu õhtu moodustab ühe terviku ja kestab kokku 2 tundi.

5. augustil korraldab Saueaugu teatritalu omalt poolt Aleksander Eelmaa juubeli-sümpoosioni. Eelmaa pidas eelmisel aastal 70. juubelit. Tagasihoidliku inimesena hoolitses ta selle eest, et suurejoonelist tähistamist ei toimunud. Nüüd kui Tartu Uues Teatris valminud monolavastus Eelmaaga peaosas Saueaugule jõuab, kasutab Saueaugu meeskond juhust, et Eelmaa auks juubeli-sümpoosion pidada.

Ettekannetega esinevad Pille-Riin Purje, Mart Kivastik, Tõnu Õnnepalu, Margus Kasterpalu, Madis Kolk, Kaja Kann, Valle-Sten Maiste, Priit Põldmaa ja Maarja-Helena Meriste jt kel on olnud au koostööd teha.

Aleksander Eelmaa on olnud tegev Saueaugu teatritalu esimesest hooajast peale (2001), olles lavastanud kaks ja kaasa teinud neljas lavastuses. Ta on ka Ohtla küla ainus aukodanik. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: