Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tristan Priimägi: filmitööstuses hakkab peatselt tööle moraalipolitsei

Filmikriitik Tristan Priimägi võttis kokku lõppenud filmiaasta ning andis sellele hindeks "5", vaatamata kummitama jäänud märgusõnale "ahistamine".

Priimägi rääkis "Terevisioonis", et 2017. aastal avalikuks tulnud ahistamisskandaalid jätavad paratamatult jälje tulevasele filmitoodangule.

"Siiani on ahistamist käsitletud kui filmitööstuse loomulikku osa. See on justkui teada tõde. Nüüd on aeg jõudnud kommetele järele ja arvestades veerema pääsenud lumepalli suurust ma usun, et see muudab maailma," arutles ta,

Priimägi ütles, et tõenäoliselt hakkab nüüdsest peale moraalipolitsei, mis võtab luubi alla ka kõik võimalikud kaheldava väärtusega ahistamisjuhtumid, muutes samas konteksti rohkem poliitiliseks ja vähem esteetiliseks. "See on praegu segaduse hetk, mis settib uueks reaalsuseks. Oht on muidugi selles, et sama pintsliga lüüakse nii peol käperdajaid kui ka tõelisi vägistajaid, ehkki kumbki käitumine pole aktsepteeritav," leidis ta.

Teine aspekt on tema sõnul pedofiilia võrgustikuga seonduv - talendiagentuurid, mis värbavad noori pidudele, tutvustades neile alkoholi ja narkootikumide maailma. "Kevin Spaceyt on võimalik ka selle ringiga seostada," märkis ta.

Eesti filmikultuuris toimuv võttis kriitiku pisut mõtlikuks. "Mida me saame järeldada sellest, et parima filmi tiitlile võistlevad "Svingerid" ja "Sangarid"?" küsis ta. "Erakapitalil baseeruv filmikunst viib paratamatult kvaliteedi alla."

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: