Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tristan Priimägi filmisoovitused: poliitik, iluuisutaja ja ajakirjanik

Filmikriitik Tristan Priimägi soovitas "Terevisioonis" sel nädalal Eesti kinodesse jõudvaid linateoseid "Süngeim tund", "Mina, Tonya" ja "Salajased paberid".

"Süngeim tund" ("Darkest Hour")
Režissöör: Joe Wright

"Ajalooline eepiline draama, muuseas kõik tänased filmid on ajaloolised, mis on alati Oscarite hooaja iseloomulik asi," ütles Priimägi ja lisas, et "Süngeim tund" räägib Winston Churchilli määramisest ametisse. "Seda tüüpi film toimib nagu romantiline komöödia, hakkame seda vaatama ja saame kinnitust magusale äratundmisele, et ajalugu läks just nii, nagu ta läks."

"Seda filmi hoiab koos peaosatäitmine, sest Gary Oldman Churchillina on täiesti äratundmatuseni muutunud ja see roll on selline, et jahmunult vaadata, kuidas inimene on täielikult kehastunud ümber," sõnas ta ja kinnitas, et ümberkehastumine ongi üks põhilisi Oscarite hooaja leivanumbreid. "Kuna suur osa filmiakadeemiast ongi näitlejad, siis nad hindavad väga näitleja poolt üleloomulikku või füüsilist pingutust rolli sooritamisele ja Gary Oldman on täielik favoriit omas kategoorias."

Tristan Priimägi selgitas, et tegemist ei ole komöödiaga, aga Churchill oli ikkagi küllalt koomiline karakter. "Kergelt alkoholiseerunud paksem vanem džentelmen, kes on hästi pahur ja kui arvatakse, et suur osa poliitika tegemisest on diplomaatia, siis tema sellega ei tegelenud.

"Mina, Tonya" ("I, Tonya")
Režissöör: Craig Gillespie

"Tonya Hardingi lugu on väga palju meedia esiletulekust ja sellest, kuidas seda käsitleti," nentis ta ja tõi välja, et jumal teab, mis tegelikult tõde oli, aga see versioon, mis filmis esitatakse, on märksa empaatilisem Hardingi suhtes kui see ajalugu, milles me oleme kokku leppinud. "Kahe väga suures võistluses iluuisutaja omavaheline vastasseis päädis sellega, et Nancy Kerriganil purustati põlv füüsilises rünnakus ning selles jäi justkui süüdi Tonya Harding, sest süüdi mõisteti tema abikaasa."

Priimägi jaoks on "Mina, Tonya" seekordsete soovituste seast lemmikfilm. "See on niivõrd hea lugu american underdog'ist, kuidas tuleb inimene mitte kuskilt ja lööb läbi alal, mis on elitaarne," mainis ta ja tõdes, et samas näitab film ka seda, et sa võid uskuda palju tahes, aga kui seal on teatud klassibarjäärid, siis sa nendest üle ei saa."

"Margot Robbie'le tahaks ikkagi loota parima näitlejanna Oscarit ja ka väga hea roll on Tonya Hardingi emal, kes kandideerib kõrvalosas," ütles ta.

"Salajased paberid" ("The Post")
Režissöör: Steven Spielberg

"See on selline all-stars film sellest, kuidas Washington Post omal ajal avaldas hunniku Pentangoni dokumente, mille avaldamine keelati New York Timesil ära, Post võttis selle üle ja siis keelust hoolimata läks edasi," selgitas Priimägi ja lisas, et sellega läksid nad vastuollu riigi salateenistustega ning "Salajased paberid" näitab, millega see kõik päädis.

Staarid säravad "Salajastes paberites" Tristan Priimägi arvates oma usaldusväärsel moel, kuid tema arvates on tegemist küllalt vanamoelise filmiga. "Tegemist on hea filmiga, aga ta on vägagi vanamoeline selles, kuidas ta kulgeb ja milline on see pildikeel, ta on selline traditsiooniline."

"Ma ütleks, et meie meediamaastik, elu ja ühiskond on niivõrd palju muutunud, et see Spielbergi idealiseeritud pilt sellest, et meil on trükimeedia, sõnavabadus ja mingisugune eetika, need asjad on tänapäeval märksa ambivalentsemad," sõnas ta ja tõdes, et see on üks ilus unistus sellest, kuidas ühiskond toimida võiks. "Ma kardan, et sellel ei ole tänapäeval enam reaalsusega palju pistmist."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: