Sada Eesti mõtet. Einar Laigna: millal eelistada asteroidi ({{commentsTotal}})

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme.

Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Einar Laigna:

“Kui on valida, kas niisugune maailmakord, milles inimisiksus sisuliselt hävitatakse enne füüsilist surma – manipuleeritud, mikrokiibistatud orjalaager – või asteroid, siis tulgu asteroid.”

Peeter Helme: "Eruohvitser, sepp, preester ja mõtleja Laigna on karmi ütlemisega mees. Aga ta on ka inimene, keda võiks korraga nimetada nii traditsionalistiks kui visionääriks. Ega need polegi tingimata vastandid. Nimelt on Laigna traditsionalist, sest ta pole rahul meie maailma üldise arengusuunaga ning esindab veendunult mõtet, et enne oli parem. Aga ühtlasi on Laigna visionäär, sest ta arvab, et senised arengusuunad võiksid asenduda teistsuguste, õilsamate ja õigematega.

Seesama tsiteeritud mõte asteroidilembusest pärineb 2012. aasta detsembris toimunud Alkeemia Akadeemia arutelult. Toona oodati või kardeti teadupoolest maailmalõppu. Lõppu ei tulnud, aga selle lõpu kartuste üle toimunud aruteluõhtul väljendaski Laigna oma suurt skepsist, suisa põlgust, tänapäeva üha tehnikakesksema maailma üle ning ta leidiski seda, mille kohta Murphy seadus ütleb: parem õudne lõpp kui lõputu õudus.

Küsimus muidugi jääb – kas tõesti pole inimkonnal enam lootust või tuleb Einar Laigna mõtet võtta šokiteraapiana?"

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: