Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video: TÜHI pop-up seminar keskendus Rein Raua raamatule “Tähenduste keeris"

3. aprillil toimus Tallinna Ülikoolis (Narva mnt 29, ruum M-225) kolmas Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) pop-up seminar, mille fookuses oli sedapuhku TÜHI Aasia uuringute ja kultuuriteooria professori Rein Raua raamat "Tähenduste keeris. Tervikliku kultuuriteooria visand" (TLÜ kirjastus, 2018). Kultuuriportaal kandis seminari üle ja jäädvustas videosse.

Teos pakub välja uudse teooria kultuurisüsteemist kui lõdvalt lõimitud ja sisemiselt vastuolulisest tekstide ning praktikate võrgustikust, mille toel inimesed ajutistes ja muutuvates rühmades oma eluilma mõista püüavad. Raamat vaatleb kultuuri kahel moel – kui tekste, tähistamise konkreetseid ja jagatavaid saadusi, ning kui praktikaid, korratavaid tegevusi, mis toodavad, levitavad ja tõlgendavad tähenduste kogumeid. Kummastki lähenemisviisist on autor välja arendanud iseseisva kultuurimudeli, mis üheskoos annavad sügavama arusaamise tähenduste ringlemisest, tähenduste keerisest.

Seminaris võtsid raamatut analüüsida BFMi meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus, TÜHI võrdleva kirjandusteaduse dotsent Eneken Laanes, TÜHI kultuuriajaloo professor Marek Tamm ja TÜHI filosoofiaprofessor Tõnu Viik. Kolleegide kommentaaridele vastab raamatu autor Rein Raud.

Seminar toimus koostöös TLÜ Kultuuridevaheliste uuringute tippkeskusega.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: