X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jagati välja Kanuti Gildi SAALi omaalgatuslikud etenduskunstide auhinnad

Iggy Lond Malmborg
Iggy Lond Malmborg Autor/allikas: Renee Altrov

Kanuti Gildi SAALi omaalgatuslikud etenduskunstide auhinnad anti välja TANTS(U)GALAl Viljandis.

Rahvusvahelisel tantsupäeval, 29. aprillil tegi Kanuti Gildi SAAL koos huvilistega väljasõidu TANTS(U)GALAle, kus esitleti TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti diplomandide lavastusi ja mis lõpetas 13. korda toimunud Viljandi tantsunädala.

TANTS(U)GALAl anti üle Kanuti Gildi SAALi tantsupäeva hommikusöökidel välja antud sõltumatu etenduskunsti auhindade traditsioonist välja kasvanud omaalgatuslikke preemiaid. Seekord jagati tunnustust järgnevalt:

- Patrick R. Vesi auhinna ennastsalgava tegevuse eest etenduskunstide välja 2017. aastal sai Iggy Lond Malmborg.

- Henri Hüti nimelise muusikalise kujunduse eripreemia sai Jakob Juhkam subkultuurse terviku loomise eest lavastuses "The Dreamers".

- Oliver Kulpsoo nimelise auhinna sai Raho Aadla.

- Sandra Jõgeva poolt algatatud ja žürii hääletuse tulemusel pälvis esmakordse kallutatud jõu preemia kultuuriministeeriumi kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre. Tema enda väljendit kasutades "kunstipoliitika korrastamine" on saanud ägedate vastulausete ja protestide osaliseks, mis on leidnud väljundi nii arvamusartiklites, publitseeritud vestlusringides kui sotsiaalmeedia postitustes ja diskussioonides. Eravestlustest rääkimata. Soomre otsustele on ette heidetud kunstirahade koondumist kitsa ringkonna kätte, ebademokraatlikkust kunstirahade jagamisel ja kunstielu võtmist äärmiselt Tallinnakeskselt. Eriti teravat kriitikat on pälvinud tema otsus kaotada ära seni kõigile avatud kultuuriministeeriumi galeriitaotluste voor 2016. aasta lõpus.

Esimese Ojasoo ja Semperi nimelise pereväärtuste preemia pälvis Tallinna kunstihoone juhataja Taaniel Raudsepp ja sama asutuse kuraator Anneli Porri. Viimasel ajal on paksu verd tekitanud kunstihoone soov saada osa nende näitustel eksponeeritud kunstiteoste ka hilisemast müügisummast.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: