Marko Veisson: vaatame Hiiu kannelt kui suurte võimalustega pilli

Hiiu Kandle duo Puuluup esitleb täna Tartus Genialistide klubis oma uut plaati "Süüta mu lumi". Duo liikmed Ramo Teder ja Marko Veisson on ühendanud Hiiu kandled elektroonikaga ning nimetavad oma muusika žanriks zombiefolk.

Hiiu kannel on Vormsi saare traditsiooniline pill. Puuluup on nii-öelda vana ühendanud uuega ehk elektroonikaga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Puuluup on kontserte andnud üle nelja aasta ning seda oma teiste toimetuste kõrvalt. Näiteks Ramo Teder teeb folk-elektroonikat ka sooloartistina Pastacas ning Marko Veisson on antropoloog ja õppejõud Viljandi kultuuriakadeemias.

"Mõlemad väga armastame Hiiu kannelt, see on peamine. Mina olen mänginud hästi palju muid pille, ma olen õppinud flööti kunagi, aga mul oli kogu aeg selline tunne, et mul ei ole oma pilli, et ma mängin kõiki pille ja kõiki natuke kehvasti ja Hiiu kannel oli esimene pill, millega mul oli tunne, et seda ma võin hästi mängida," rääkis Teder.

Veissoni sõnul vaatavad na Hiiu kannelt kui väga suurte võimalustega pilli. "Püüame neid võimalusi avastada, avardada ja püüame populariseerida Hiiu kannelt ja elektroonika on lihtsalt üks abiline," rääkis ta.

Puuluubi esimese plaadi "Süüta mu lumi" esitluskontserdid on täna Genialistide klubis, homme Tallinnas ning uuel nädalal ka Viljandis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: