Karmel Killandi: kirjandus on ETV oluline osa ning soovime seda veel paremini eksponeerida

Foto: Kairit Leibold/ERR

13. septembril alustab ETV ekraanil uuenenud kultuurisaade "OP+", senisel kujul lõpetab aga "Kirjandusministeerium". Saates "Uudis+" selgitasid ETV peatoimetaja Marje Tõemäe, ERRi elamussaadete toimetuse juht Karmel Killandi ja Vikerraadio toimetaja Peeter Helme, kuidas praegusel hetkel üldse kirjandust ERR-is kajastatakse.

ETV peatoimetaja Marje Tõemäe rõhutas saates "Uudis+", et muutumine on orgaaniline osa meediast. "Meedia muutub vahel isegi kiiremini kui elu ise," sõnas ta ja lisas, et tuleval hooajal proovisid nad ETV programmi teha veelgi selgema, toomaks fookusesse olulised teemad. "Mina koos oma programmimeeskonnaga peame oluliseks, et kultuur oleks palju selgemini nähtaval ning seetõttu ongi kultuur sügisest primetime'is."

"Kui erinevatel teemakollektiividel on pakkumisi, siis me oleme valmis need ära kuulama," sõnas Tõemäe ja lisas, et nende võimuses on see oma platvormil vaatajani tuua. "Me tunneme vahendeid, kuidas viia see laiemale auditooriumile lähemale."

ERRi elamussaadete toimetuse juht Karmel Killandi kinnitas, et tänu uuele eetriajale kogub "OP+" loodetavasti hulgaliselt uusi vaatajaid. "Kirjandus on ETV väga oluline osa, me lihtsalt soovime seda veel paremini välja eksponeerida," nentis ta ja sõnas, et ühtlasi lisandub ETV kavasse ka täiesti uus kultuurisaade. "Koostöös Kultuurkapitaliga jõuab laupäeviti eetrisse pooletunnine portreesaade, kus näidatakse inimesi, kes on tutvustanud siinset kultuuri välismaal."

"Me oleme ETV-s kõik suured Mart Juure fännid ja meie vahel ei ole tüli, siiamaani käisid suured läbirääkimised, mil moel Mart Juur võiks ikkagi saate juures jätkata," ütles Killandi ja mainis, et see on ilmselge fakt, et keegi poleks kunagi üheski variandis kirjandust kultuurisaatest välja jätnud. "Esimese pakkumise uut kultuurisaadet koos Margit Kilumetsaga juhtida tegime just Mart Juurele."

Vikerraadio toimetaja Peeter Helme arvates on natukene veider, et on hakatud tegema suurt kisa ühe saate ümber, mis on ühes ERRi kolmest telejaamast. "Lisaks sellele on meil veel viis raadiojaama ja ERRi kultuuriportaali, kuigi tõsi, Raadio 2 on praegu ainukene raadiojaam, kus kirjandussaadet ei ole," selgitas ta.

"Tegelikult ma olen üsna pahane, kuna olen ise Eesti Kirjanike Liidu eestseisuse liige, siis olin üsna üllatunud, et kuidagi rabistades tehti selline pöördumine, kus ei nähtud ka vaeva, et kõigi eestseisuse liikmetega konsulteerida," ütles Helme ja lisas, et tema meelest on selles diskussioonis aetud sassi, mis on ETV ja mis on ERR.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Uudis+

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: