"OP" läbib uuenduskuuri: kaassaatejuhiks saab Margus Tabor, muutub ka saate aeg

{{1535005440000 | amCalendar}}
"OP+" saatejuhid Margit Kilumets ja Margus Tabor

13. septembril jõuab ETV ekraanile hooaja esimene kultuurisaade "OP", mis alates sellest hooajast kannab nime "OP+".

Värske hooaeg toob kaasa ka mitmed muutused. Varasema teisipäeva asemel on "OP+" ekraanil neljapäeviti kell 20.00. Tänu sellele on saade ka mahukam, kasvades tunni aja pikkuseks.

Margit Kilumetsa kõrvale tuleb ka kaassaatejuht, kelleks on Tallinna Linnateatri näitleja Margus Tabor. "Me oleme täpselt võrdsed saatejuhid," sõnas Margit Kilumets ja selgitas, et lisaks saab ta Taboriga asju arutada ning vajadusel ka vaielda. "Kõige olulisem on siiski tema soojus ja huumorimeel, mida kavatseme kõige paremas mõttes ära kasutada," ütles ta.

"Kindlasti ei ole tegemist täiesti uue saatega, sest kaubamärk on ju sama," kinnitas Kilumets ja lisas, et saade on lihtsalt pikem, mitmekesisem ja põhjalikum. "Saates saab olema kaks-kolm pikemat intervjuud, kusjuures nüüd ei pea enam nalja selle põhjendusega välja lõikama, et ei mahu ära," mainis ta.

Saatel on ka uued toimetajad: konsultant-toimetaja Anne Prommik ja toimetaja Tiina Kruus, toimetajana jätkab ka Mariina Mälk.

"Meie eesmärk on vastu tulla kultuurihuviliste vaatajate ootustele ja säilitada need teemad, mis on seni olulised olnud," kommenteeris ERRi kultuuriportaalile ERRi elamussaadete juht Karmel Killandi.

"Mis kujul jätkab kirjandussaade, käivad praegu läbirääkimised Mart Juurega. Kultuur saab poole pikemas ja väga heale eetriajale kolivas saates sisu juurde, ja nii on ka kirjandusele pigem rohkem ruumi," ütles Killandi, lisades, et televisioon muutub aeg-ajalt, aga kindlasti ei kannata selle all kultuur ega kirjandus.

"Juurele olen teinud koostööpakkumisi eri vormides ja ma ootan endiselt, et ta uues formaadis kaasa lööks," rõhutas Karmel Killandi. "Meil ei ole temaga olnud mitte ühtegi tüli, vastupidi. Ma olen tema fänn!"

Esimene "OP+" on eetris 13. septembril kell 20.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: