Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hea Sõna tänavuse auhinna saab ERRi ajakirjanik Rain Kooli

{{1537860060000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

27. septembril annab ühendus Eesti Naistoimetajad kaheteistkümnendat korda välja Hea Sõna auhinna, mille tänavu pälvis Eestis ja Soomes töötav mitmekülgne ajakirjanik Rain Kooli.

Auhinnaks on Leonhard Lapini teos "Hea Sõna", mis antakse laureaadile üle neljapäeval kell 12 Eesti Kunstiakadeemia vastvalminud maja 4. korruse auditooriumis Põhja pst. 7. Auhinnaga tunnustab ühendus Eesti Naistoimetajad eestikeelses meedias silma paistnud ajakirjanikku, kelle looming kannab humanistlikke väärtusi, on sisukas ja selge, hea keelekasutusega ja isikupärane. Varem on selle pälvinud ajakirjanikud Margit Kilumets, Madis Jürgen, Hille Karm, Margus Saar, Jelena Skulskaja, Kaja Kärner, Tiina Jaakson, Gaute Kivistik, Piret Kriivan, Toivo Tänavsuu ja Rainer Kerge.

"Olen liigutatud ja tänulik, eriti kui arvesse võtta, kui auväärne on seni auhinna pälvinute nimistu," kommenteeris Rain Kooli Hea Sõna auhinna saamist. "Eks mul ole pisut maailmaparandaja viga küljes, sestap olen oma kommentaaridega vajadusel nii heale kui ka puudujääkidele osutades ikka püüelnud parema ja inimväärsema maailma poole. Mul on hea meel, kui see vähemalt osaliseltki õnnestunud on."

Rain Kooli (s 1971) on Eesti ajakirjanik ja saatejuht. Tema 28-aastasest ajakirjanikukarjäärist on pea kakskümmend aastat möödunud Soomes. Praegu töötab ta Eesti Rahvusringhäälingu arvamustoimetaja ning saatejuhina. Viimased kümme aastat on ta olnud Vikerraadio eetris meediateemaliste ja ajakajaliste päevakommentaaridega. Ta on juhtinud Vikerraadio saateid "Vikerhommik" ja "Uudis+" ning ETVs saateid "Vabariigi kodanikud", "Foorum", "Kahekõne" ja "Valimiste õhtu". Lisaks on ta üks ERRi veebisaate "Otse uudistemajast" juhtidest. Jätkuvalt teeb ta kaastööd ka Soome trükimeediale. Moderaatorina tegutseb Kooli erinevatel aruteludel mõlemal pool Soome lahte.

Rain Kooli on kirjutanud kaks raamatut, reisiraamatu "Kange ja karge Soome" (kaasautor abikaasa Piret Kooli) ning Eesti laevakaitsjate India-saagal põhineva "Laevakaitsja päevikud". Ta on ka tõlkinud soome keelest eesti keelde nii ilu- kui ka aimekirjandust.

Oma ajakirjanduslikus töös on Rain Kooli osalenud eesti keele sõnaloomes, näiteks võtnud esimesena kasutusele väljendid "tundetaip" (presidendi sõnausel 2010. aastal väljavalitud sõna), "idarahaskandaal", "uduketrajad" ja "veendumusmeedia".

2013. aasta novembris pälvis Rain Kooli Soomes tegutseva Eesti Fondi (Viro-säätiö) Aino Kallase preemia. Auhinnaga tunnustatakse eestlastest üksikisikuid või kollektiive, kellel on märkimisväärseid teeneid Eesti-Soome kultuurisuhete arendamisel.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: