Eesti parim noor skulptor on Johannes Luik

Selle aasta Eesti parim noor skulptor on Johannes Luik.

Rahvusvaheline žürii tegi oma valiku 12 töö hulgast, millega saab tutvuda Eesti Kunstiakadeemia galerii uutes ruumides Rauaniidi majas. Mõiste skulptuur avardub näitust vaadates kindlasti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seitsmendat korda toimuv preemianäitus tõstab esile noori skulptoreid ja installatsioonikunstnikke ning toetab nende dialoogi avalikkusega. Näitust korraldab Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni- ja skulptuuri õppetool.

"Tegelikult on see näitus natukene ka eksperimentaalne õppevorm. Kogemus oma objekti ruumis eksponeerida annab loomulikult juurde suurt infot autorile ja õppejõule, kelle õpetussõnad saavad suurema kaalu nüüd, kui asi on avalikule pilgule avatud," selgitas EKA vabade kunstide teaduskonna dekaan Kirke Kangro.

Lõppvalikusse jõudis 12 teost, mis tegelevad ruumi, aja, subjekti ja objekti suhetega. Materjalidena on kasutatud polüestervaiku, šampanjakarpe ja koristustarbeid, filmitud on tühja auditooriumi, salvestatud kõrvalseisja nuttu ja motoriseeritud vihmapiiskade langemist.

"Skulptuur on selline huvitav mõiste. Ta on kaasaegses kunstis läinud nii laiaks, et ta on peaaegu kokku kukkunud," arutles Kangro.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: