Noore skulptori laureaat Yeung võidutööst: mälestused annavad mulle jõudu

ARS-i Projektiruumis on avatud Eesti kunstiakadeemia skulptuuri ja installatsiooni osakonna Noore Skulptori preemianäitus, kus on väljas valik tudengite viimase aasta jooksul valminud töödest. Neljapäeval kuulutati näitusel välja preemia laureaat, kes tänavu on Junny Yeung installatsiooniga "Mälestus".

Selleaastase preemianäituse zürii koosseisus Edith Karlson, Laura Põld, Marten Esko, Anu Vahtra ja Johannes Säre tõid EKA kaasaegse kunsti magistrant Junny Yeungi võidutöö puhul esile tundlikult ruumistatud loojutustamise oskuse, koosmõjus elegantselt välja joonistatud detailide ja autori võimega luua nappide vahenditega edasiantav kehalis-emotsionaalne ruum.  

"See teos räägib mälestustest seoses inimestega, keda olen kunagi armastanud. Need võivad olla mu armsamad, sõbrad, perekonnaliikmed. Meil on olnud kunagi väga õnnelik aeg, aga näiteks, kui mu vanaema suri, siis ma tundsin suurt kurbust. Ma tegin selle teose kõikide nende inimeste mälestuseks ja need mälestused annavad mulle jõudu, et oma eluga edasi minna," rääkis Yeung "Aktuaalsele kaamerale".

II koha pälvis Zody Burke ja III koha Katariin Mudist. 

Noore Skulptori preemianäitus 2022 on avatud ARS Projektiruumis. Alates 2012. aastast välja antav Noore Skulptori Preemia ja sellega kaasneva näituse eesmärk on esile tõsta ja tunnustada skulptuuri ja installatsiooniga tegelevate noorte kunstnike erialast tegevust. Peapreemiaks on kuuajaline töötamise ja enesetäiendamise võimalus Maajaama loomeresidentuuris Lõuna-Eestis. Samaaegselt preemianäitusega on ARS-i Showroomi galeriis avatud 2021. aasta Noore Skulptori preemia laureaadi Sarah Nõmme isikunäitus "Wrap Me Up".

Noore Skulptori Preemia on varasemalt pälvinud Hanna Piksarv, Sten Saarits, Anna Mari Liivrand, Johannes Valdma, Rosa Violetta Grötsch, Johannes Luik, Siim Elmers ja Sarah Nõmm. 

Näitusel osalevad kunstnikud: Zody Burke, Sophie Durand, Heleliis Hõim, Sandra Ernits, Loora Kaubi, Inessa Saarits, Jonathan Stavleu, Karoliine Lausing, Lisette Lepik, Laura Liventaal, Johannes Luik, Katariin Mudist, Aleksandra Sofia Helena Nyyssönen, Rebeca Parbus, Laura Ruuder, Taylor Tehan, Triin Türnpuu, Junny Yeung.

Noore Skulptori Preemianäitus on avatud kuni 5. märtsini, iga päev kell 14.00–20.00.

Toimetaja: Lisete Tagen, Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: