NU Performance festivali keskmes on objektse kunsti ajaliin

Lawrence Malstafi lavastus
Lawrence Malstafi lavastus "Shrink, 01995" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Seitsmendat korda toimuva NO Performance festivali kesmes on objektse kunsti ajaliin ning performatiivsed võimalused, mis mõtestavad ümber publiku individuaalset ja kollektiivset kogemust. Festival toimub 20. kuni 28. oktoobrini.

Festivali avaõhtul saab Sveta baaris näha erinevaid performance-etteasteid siinsetelt tegevkunstnikelt. Kadri Noormetsa Kanuti Gildi SAALis esietenduv lavastus "Maandatud tõotus" defineerib ennast vormi ning pealkirja kaudu ning tegeleb grupi kui kollektiiviga. Andrius Katinas, Vera Nevanlinna ning Salla Salin toovad Kultuurikatlasse oma 2015 aastal esietendunud lavastuse "Paper piece". Eesti Raadio 1. stuudios saab kahel korral kuulata Gisèle Vienne'i ja Peter Rehbergi raadiolavastust "Jerk, the radioplay", mille tekstiliseks lähtepunktiks on Ameerika sarimõrvari Dean Corlli sooritatud kuritegude kujuteldav rekonstruktsioon.

Mustpeade Maja Valges saalis seab ennast üles visuaal- ja teatrikunsti piirimail tegutseva Lawrence Malstaf'i installatiivne lavastus "Shrink, 01995". Ruumi on paigutatud 5 omapärast raami, milles asuvad vaakumpakendatud elusad kehad. Stockhomis elava ning töötava duo Nanna Nordströmi ning Gideonsson Londré "Thin Man" tegeleb konkreetsete esemete ning nende horisontaalse ja vertikaalse seisundiga. Mårten Spångberg on Tallinnas mitmeid kordi esinenud, seda nii teatri- kui visuaalkunsti kontekstis. Festivali kavas on tema "Digital Technology", mida võib kirjeldada kui  esemetelt tähenduse kaotamist ning uue andmist. Mehhiko juurtega Julia Rodriguez tegeleb oma lavastuses "Later" aja ning erinevate esemete ning sündmuste kadumise ja kaotamisega selles. 

Laivi (Suurväli) analüüsib oma loomingus rõivastust ja keha katmise meetodeid laiemalt nii visuaal-esteetilisel, funktsionaalsel kui ekspressiivsel tasandil. ARSi Projektiruumis toimuv "Mystifying mundane" on Laivi performatiivsete moeinstallatsioonide seeria kolmas näitus.

Kahel pärastlõunal on publik oodatud EKA uue maja galeriisse, kus teemal "Objekt kui esineja" arutlevad nii kohalikud kui rahvusvahelised teoreetikud ning praktikud. Toimub ka raamatuesitluste pärastlõuna, kus osalevad siinse kunstivälja olulisemad kirjastajad - Lugemik, Knock! Knock! Books ning ;paranoia. Lisaks tutvustab Mårten Spångberg etenduskunstide väljaannet "Movement Research".  

NU Performance Festivali 2018 kuraatoriteks on Henri Hütt ja Mihkel Ilus, kes on aktiivse kunstnikeduona tegutsenud läbi seitsme aasta. Sel aastal ühendasid NU Performance Festival ning 25.-28. oktoobrini kestev muusikafestival Üle Heli jõud ning öise muusikavööndi eest vastutab Üle Heli kuraator Aivar Tõnso.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: