Kirjastus ;paranoia annab protestiks ära mitusada raamatut

;paranoia
;paranoia Autor/allikas: Gabriela Liivamägi/Facebook

Protestiaktsioonina annab kirjastus ;paranoia Tartu Kunstimajas ära mitusada enda välja antud raamatut, astudes sellega ajutiselt välja sunnitud kapitali ringlusest. Soovijad saavad teha kohapeal annetuse, toetamaks äärealade autoreid ja nende loomingulist tegevust.

Ära antakse suure raamatupoeketi poolt tagastatud 18 ;paranoia kirjastatud teost eesti ja välisautoritelt, kokku 340 koopiat. Raamatud on saadaval Tartu Kunstimaja fuajees kuni need otsa saavad.

;paranoia tegutseb aastast 2014, olles välja andnud 47 teost kuues tunnustatud ning mitmes veel tunnustamata keeles. Lähiajal on ilmumas Margit Lõhmuse jutukogu "Sterne"; viljakaima eesti keeles kirjutava nüüdisfilosoofi Margus Oti "Väike vägisõnastik" - loend ilma tähenduseta uudissõnadest, mis on välja pakutud keele asemantilise potentsiaali kasutamisena; Kanada intersoolise kirjaniku, šamaani ja aktivisti Alec Butleri autobiograafia "Rämeparadiis".

Kirjastuse nimi tuleb soome-ugri sõnadest "para" (ülim) ja "noid"  (varitseja). Nime puhul tekkiv tähendusnihe on iseloomulik kirjastuse agendale, mille fookus on innovatsioon: eksperimentaalne ja mitteloominguline kirjandus, bibliomorfid, mitmikud ja tekstipõhine kunst.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: