Kirjastus ;paranoia osaleb kaasaegse kunsti messil Barcelonas

;paranoia Barcelonas.
;paranoia Barcelonas. Autor/allikas: ;paranoia

27. septembril algas Hispaanias Barcelonas 11. korda toimuv rahvusvaheline kaasaegse kunsti mess SWAB, kus ühena kahest kirjastusest osaleb ka ;paranoia. Messil osaleb 70 galeriid üle maailma, sündmus on avatud 30. septembrini.

SWABi asutas kunstikoguja ja arhitekt Joaquín Díez-Cascón, kelle eesmärk on peegeldada tänaseid suundumusi kunstis, kaasates lisaks end juba tõestanud galeriidele ka noori ja sõltumatuid galeriste. Messi komisjoniliikmed on seotud organisatsioonidega nagu Whitney Museum of American Art ja Hertzog Art Business, samuti kuulub sinna sõltumatuid kuraatoreid.

Mess kestab neli päeva, programmis on performance'id, arutelud, näitus jm.

;paranoia esindab messil autoreid, nagu Istvan Kantor, Antye Greye, Tarvo Varres, Urmo Mets, Marko Mäetamm, Mihkel Kleis jt.

;paranoia publishing sündis Eestis aastal 2014, kuid nende autorid ja tegutsemispunktid on üle terve planeedi. Tegeletakse eksperimentaalse ja konventsioonideülese kultuuriproduktsiooniga, loodetakse hävitada reaalsus ja peetakse ennast kaasaegse kunstituru kõige ebanormaalsemaks esindajaks. Seni on kirjastatud poolsada toodet, peamiselt raamatu mõistet ümber defineerivaid raamatuid aga ka helikunsti.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: