Neeme Raud: "Esimene inimene" küsib, kas ameeriklased võivad oma riigi üle veel uhked olla

Saates "OP+" kommenteeris Damien Chazelle'i filmi "Esimene inimene" ajakirjanik Neeme Raud.

"Mõtlesin enne filmi vaatamist, et sellest tuleb järjekordne suur Ameerika kangelasdraama," rääkis Neeme Raud oma eelarvamustest. "Aga see kangelane on selles filmis välja mängitud teistmoodi."

"Ryan Goslingi kehastatud peaosaline (Neil Armstrong - toim.) ei tõuse Tom Hanksi laadseks kangelaseks nagu oli mängitud 1995. aasta filmis "Apollo 13"," märkis Raud. "Ta on pigem figuur, kes jääb vaatajale ja ka oma abikaasale tundmatuks. Ta elab sissepoole ja räägib napilt."

Neeme Raud tõi ka välja, et 50 aastat tagasi (film kõneleb Armstrongi Kuule jõudmisest 1969. aastal) oli kosmose vallutamine maailmas esiplaanil ning USA ja Nõukogude Liit võistlesid selles.

"Concorde'i, maailma esimest ülehelikiirusel lennukit, ei ole enam," ütles Raud, "maailmas ei olegi enam ühtegi ülehelikiirusel lendavat lennukit. Kuidagi on meid ümbritseva taeva ja maailmaruumi avastamine takerdunud."

Neeme Raua sõnul esitab "Esimene Inimene" ka küsimuse, kas see riik, Ameerika Ühendriigid, mille peale teised alt üles vaatasid, on ka praegu olemas.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: