Enn Keerd lavastusest "Me armastame ja ei tea midagi": seda on võimatu žanriliselt määrata

Pärnus Endla küünis jõuab 26. jaanuaril publiku ette Moritz Rinke näidend "Me armastame ja ei tea midagi". Autor pole oma lavaloo žanrit määratlenud ja ka lavastaja Enn Keerd ütles, et seda on peaaegu võimatu teha.

"Me armastame ja ei tea midagi" näol pole tegemist sulni armastuslooga, vaid mitmetahulise näidendiga, mida on paari aasta jooksul mänginud poolsada teatrit ja mis on pälvinud ohtralt kiidusõnu, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kriitikud on pead murdnud, mis näidend see žanri järgi on.

Lavastaja Enn Keerd tõdes, et ühest küljest on see komöödia, aga teisest küljest ka sügav draama. "Peab ütlema, et ega nad ei olegi sellist lõplikku žanrimääratlust talle suutnud panna," sõnas ta ja kinnitas, et temagi ei oska seda teha. "Kui isegi autor Moritz Rinke pole suutnud talle määratlust panna, ju see siis tähendab seda, et jäetakse lavastajale vabamad käed."

Näidendi meesosalisi kehastavad Endla näitlejad Sten Karpov ja Ago Anderson, naisrollid on aga külaliste Elina Reinoldi ja Külli Reinumägi kanda. Reinumägi näiteks pole varem Endlas mänginudki. "Olen õnnelik juba selle pärast, et töötada üle tüki aja päristeatris, mitte kuskil projektiteatris," sõnas ta ja kinnitas, et on selle võimaluse üle väga tänulik.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: