Endla teatris algab suvehooaja programm ({{commentsTotal}})

"Vedelvorst" Autor/allikas: Gabriela Liivamägi

Juulis ja augustis toimuvad Koidula Muuseumi aias lustimängu "Säärase mulgi ehk Sada vakka tangusoola" (lavastaja Kaili Viidas) etendused, mis on tänaseks juba mitu kuud välja müüdud. Samal ajal toimub ka Endla traditsiooniline suvehooaeg teatrimajas.  5. juulist kuni 5. augustini mängitakse nii uuslavastusi "DreamWorks", "Pulli kirves", "Tantsutund" ja "Vedelvorst" kui ka vanemaid lemmikuid.

Suvehooajale teatrimajas teeb alguse Andri Luubi [komeedia del norte] "Pulli kirves". Peale selle näeb suvehooajal 2015. ja 2017. aasta Endla publikulemmikuid: komöödiat "Kõik naistest" (lavastaja Kaili Viidas) ja tragikomöödiat "Mitte praegu, kallis!" (lavastaja Ingomar Vihmar). Eesti muusikat kuuleb estraadietenduses "Mehed, meri, maa ja naised" (lavastaja Ingomar Vihmar), mis on üks kontsertlavastus inimeseks olemise saladusest ilma saladust ennast reetmata.

Suures saalis saab vaadata muinasjuttu armastusest, sõprusest ja surmast täiskasvanutele "DreamWorks" (lavastaja Ingomar Vihmar). Tegemist on looga masendusse langenud Davidist, kellele kingitakse naine, kes teab, kuidas unistused töötavad. Sügavamad teemad jätkuvad ka Küünis: 13. ja 28. juulil etendub elu lugu "Itk" (lavastaja Madis Kalmet) ning 19. juulil romantika/komöödia/draama "Surmatants" (lavastaja Ingomar Vihmar).

Armastuslugude austajaid ootab Suure saali romantiline komöödia "Peaaegu armastus" (lavastaja Enn Keerd) – ühel pealtnäha tavalisel reede õhtul saavad võõrastest sõbrad, sõpradest armsamad ja armsamatest võõrad. Küünis on võimalik näha ökoloogilist armastuslugu "Kopsud" (lavastaja Taago Tubin), mille eest pälvis Märt Avandi Eesti teatri 2017. aasta meespeaosatäitja auhinna. Kadri Rämmeld ja Janek Sarapson mängivad romantilises komöödias "Tantsutund" (lavastaja Enn Keerd), mis on lugu ühest ebatavalisest suhtest ja armastuse tervendavast jõust.

Traditsioonilisele suvehooajale teatrimajas paneb 5. augustil punkti komöödia "Vedelvorst" (lavastaja Ingomar Vihmar). Ühel kenal suvisel päeval saabub Laisavere kroonuvalla Näsnäruda tallu suur õnnesõnum: Sarve Mats, see suur vembumees ja kaaberjaan, on ära surnud ja Näsnäruda noorperemehele Kustavile suure päranduse jätnud. Kas ja kuidas Sarve Matsi saadetud õnn siiski Näsnäruda õuele jõuab, seda näeb publik teatrisaalis.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: