Uues Värskes Rõhus jutte spordiklubi higist ja ootamatust rõõmust vanadekodus

Värske Rõhu 57. numbris pakub kalambuurseid lühivorme Kaarel Mihk ning nõtkeid värsse Talvike Mändla. Uusi luuletusi ka Jyrgen Dengolt ja Tiina Veikatilt; hoogsa luuledebüüdi teevad Sarah Särav, Nele Tiidelepp ja Karola Ainsar.

Proosas Siim Tõniste lühikesi jutte spordiklubi higist ning kummastavatest kogemustest lastelaagris, Ave Taaveti novell ootamatust rõõmust vanadekodus ning Siim Lille jutustus "L'Europe-puissance". Intervjuu Vootele Ruusmaaga; päevikurubriigis Sanna Kartau Berliini-kogemusi.

Tõlkerubriigis araabia vihik: palestiina luuletaja Najwan Darwish ning Saudi-Araabias luuletuste eest vanglakaristust kandev Ashraf Fayadh (tlk Anneliis Hiire ja Janne Savimaa). Lisaks Soomes elava iraagi kirjaniku Hassan Blasimi värvikas novell "Kitsede laul" (tlk Ivar Janson ja Reelika Reiljan).

Arvustamisel on Kristel Algvere ja Vootele Ruusmaa debüütkogud, Maarja Kangro "Minu auhinnad" ja Khalil Gibrani "Murtud tiivad". Raamatusoovitused annab Elle-Mari Talivee.

Ajakirja illustratsioonid on teinud Liisi Grünberg.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: