Romaanivõistlusele laekus 58 käsikirja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

EKLi romaanivõistluse 2017 võitja Vahur Afanasjev.
EKLi romaanivõistluse 2017 võitja Vahur Afanasjev. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Möödunud nädalal lõppes Eesti kirjanike liidu romaanivõistlus, millele laekus 58 käsikirja.

"Eesti kirjanike liidu romaanivõistlus on oluline mitmel põhjusel. Oma tee alguses olevad autorid saavad edasi liikuda, kogenud autoritele avaneb võimalus enda oskusi anonüümsuse tingimustes proovile panna. Isiklikult tundub tähtis, et käsikirjades tulevad esile Eesti ühiskonna suundumused, see, mis inimestel hinge peal. Teatud mõttes kirjutame kõik kaasajast, toimugu teose tegevus minevikus või tulevikus," ütles Eesti kirjanike liidu (EKL) esimees Tiit Aleksejev.

Käsikirju asub läbi vaatama žürii, kuhu kuuluvad EKL-i esimees Tiit Aleksejev ning kirjanikud Maimu Berg, Peeter Helme, Holger Kaints, Triinu Meres, Aare Pilv ja Vahur Afanasjev, samuti Eesti draamateatri kirjandusala juhataja Ene Paaver.

Võistluse tulemused selguvad mais.

Romaanivõistluse traditsioon sai alguse 1926. aastal, mil sellele pani aluse kirjastus Loodus. Kirjanike liidu romaanivõistlus on idee jätkaja ning lähtub Eesti romaaniühingu võistluse praktikatest ja põhimõtetest. Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus taaselustati Eesti erakapitali toel 2014. aastal. Võistlus on toimunud iga kahe aasta tagant.

2015. aastaks laekunud käsikirjade seast valis žürii võitjaks Armin Kõomäe "Lui Vutooni" ning 2017. aastaks laekunud käsikirjade seast Vahur Afanasjevi "Serafima ja Bogdani".

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: