Jaanika Palm: praegu on lasteraamatute läbivaks teemaks eneseleidmine

Lastekirjanduse eksperdid valisid välja 23 möödunud aastal Eestis ilmunud parimat laste-ja noorteraamatut, millest kaheksa on Eesti autorite omad. Žürii hinnangul on hea laste ja noorteraamat ilus, põnev, heas keeles ja pakub lapsele mõtlemisainet.

Eesti kirjanikest olid parimate seas Piret Raua "Lugu väiksest majast, kes tahtis olla kodu", Aino Perviku "Nummi pealt ja mujalt", Andrus Kivirähi "Tilda ja tolmuingel" ning mitmed teised, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lastekirjanduse keskuse juhi Jaanika Palmi sõnul on praegu lasteraamatute läbivaks teemaks eneseleidmine. "Isegi nendes võluriraamatutes on lapse jaoks see, et ta oleks tunnustatud ja ta leiaks heakskiidu oma pere, lähedaste ja sõprade poolt," ütles ta ja kinnitas, et see oli hästi tugevalt nendes raamatutes sees. "Samamoodi meeldivad lastele naljakad raamatud, sest ega tõsiseid teemasid ei pea käsitlema ainult surmtõsises võtmes, seda võib teha ka läbi huumoriprisma."

Enim häid laste-ja noorteraamatuid tuli kirjastuse Tänapäev alt. Peatoimetaja Tauno Vahter ütles, et lasteraamatud on läinud tõeliselt kalliks, kuid neid siiski ostetakse. Vanemad jätavad pigem endale raamatu ostmata, aga hoolitsevad selle eest, et laps lugeda saaks. "Me oleme hästi tihti eelistanud selliseid kerge kiiksuga raamatuid, kus ainult ei nännutata ja nunnutata, vaid on natuke selle rakursiga, et vanemal on ka huvitav lugeda," selgitas ta.

Hea laste ja noorteraamat on ilus, põnev, heas keeles ja pakuks lapsele mõtlemisainet. Eesti Lastekaitse Liidu juhi Tõnu Poopuu arvates saab raamat saab last ka aidata. "Kui sa saad raamatust mõtteid, kuidas iseenda või teistega paremini hakkama saada või maailmapilti kujundada, siis ta on kindlasti abiks."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: