Kunstnikud leidsid viisi rämpsu väärindamiseks

Euroopa Liit keelab õige pea ühekordsed plastist rämpsutekitajad. Kunstnikud on aga leidnud viisi rämpsu väärindamiseks. Pärnu uue kunsti muuseumis avatud taaskasutuskunsti näitusel saab näha ehteid, rõivaid ja muud pilkupüüdvat.

Tegemist on traditsioonilise näitusega, mis toimub juba seitsmendat korda, seekordne pealkiri on "Mina ja maailm". Oma töid on näitusele toonud poolsada kunstnikku. Tavaliselt eksponeeritakse palju tekstiilijäätmetest valmistatud asju ja nii on see selgi korral. Aga on ka täiesti uudseid ja seninägematuid asju.

"Kõige suurem töö on meil Soomest tulnud, mis on pealkirjaga "Hiiglase latern", autor Kristiina Tikke Tuura. Ja see ongi tervet tuba täitev latern. Aga siin on Eesti asju ka ja üllatav, et ehteid on ka mitu kunstnikku toonud. Jah, kunstnikud armastavad ehteid. Me pidime ehtekunstnike vahel päris tugeva sõela tegema, nii et kõik kunstnikud ei pääsenud sel aastal," tõdes Pärnu Uue Kunsti Muuseumi juhataja Marie Soosaar "Aktuaalsele kaamerale".

Vaadata saab tuntud ehtekunstniku Jaan Pärna töid, Ain Toim aga näitab oma ehtekollektsiooni nimega "Sisemine ilu".

"Need on valmistatud igasuguste aparaatide seest leitud kenadest asjadest. Sellepärast nende asjade nimi ongi "Sisemine ilu", et algselt on nad peidus, siis ma leian nad üles ja siis saavad nad eheteks," selgitas Toim.

Näitusesaalidest saab huviline ammutada ka inspiratsiooni. Võib-olla vedeleb kellelgi sahtlis või panipaigas midagi, millest samuti huvitava kunstiteose valmistada saab. Kellele Soome kunstniku "Hiiglase latern" muljet avaldas, see võiks kindlasti osaleda kunstniku töötoas, mis toimub mais. Näitus on avatud 2. juunini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: