Ugala teatri uueks juhiks saab Garmen Tabor

Ugala teatri sihtasutuse nõukogu valis Ugala teatri uueks juhiks Garmen Tabori.

"Minu esimene tutvus sai alguse juba teatrikooli ajast, kus me juba teisel kursusel läksime Ugala suurele lavale esimesi tegusid tegema ja siis me elasime seal. Nii et ma tunnen seda maja üsna ammu," ütles Tabor "Aktuaalsele kaamerale" ja lisas, et Viljandi linna, kultuuriakadeemia ja teatri vahel on oluline koostöö. "Kui ühes linnas on kaks väärikat asutust nagu Tartu ülikool ja Ugala teater, siis peab leidma selle ühisosa llinnaga ja vaatama sealt edasi, mida on siiamaani ka tehtud, aga seal on veel võimalusi," lausus Tabor.

Nõukogu esimehe Hillar Seina sõnul sai Tabori valimisel määravaks tema hea suhe ja side Ugala teatri ning Viljandiga. "Lisaks veel väga lai teatrimaastiku ja kultuuripildi nägemine ning juhikogemus TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna juhtimisest," sõnas Sein.

Ugala teatri praeguse juhatuse liikme Kristiina Alliksaare leping lõppeb 30. juunil 2019. aastal ning 1. juulil võtab teatrijuhtimise üle Garmen Tabor. Uuele väljakutsele vastu minnes rõhutas ta, et teatrikoolist alates on temas süvenenud usk, et koostöös peitub jõud, tarkus ja saladus. "Tuleb tänada praeguseid juhte Kristiinat ja Otti, kes on suutnud majas luua hea loomingulise õhkkonna, millelt edasi minna," lisab ta.

Garmen Tabor on vabakutseline näitleja, lavastaja ja õppejõud (Tartu Ülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia). Ta on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi lavakunstikateedri (EMTA Lavakunstikool) 15. lennu, mille kursuse juhendaja oli Kalju Komissarov, ning 2011. aastal EMTA Lavakunstikooli magistriõpingud. Tabor on töötanud näitlejana Eesti Draamateatris ja Vanalinnastuudios ning erinevates ametites Kuressaare Linnateatris, Rahvusooperis Estonia ja Rakvere teatris. Ta on olnud 2011–2017 Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lavakõne lektor, 2013–2017 ühtlasi teatrikunsti programmijuht ja 2014–2017 etenduskunstide osakonna juhataja.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: