Orsay muuseumi kuulsad maalid nimetati ümber

Pariisis Orsay muuseumis on avatud rassismiteemaline näitus "Mustanahalised modellid Gericault'st Matisseni".

Näitus portreteerib sajandite kaupa rassismi ilminguid ning püüab omal moel ajalugu ümber kirjutada. Eksponeeritavatest teostest tosinajagu on saanud uue pealkirja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me oleme otsustanud maalidele uued nimed panna kahel põhjusel. Mõned nimed on praegusel tundlikul ajal lihtsalt vastuvõetamatud. Ühtlasi on uurimistöö käigus tulnud välja modellide nimed, nii et maalidest on saanud portreed, mitte lihtsalt uurimisobjektid. Need nimed annavad muidu anonüümsetele modellidele isikupära," selgitas Orsay muuseumi direktor Laurence des Cars.

Prantsuse modernisti Manet kuulsal teosel on kujutatud prostituuti nimega "Olympia", kelle jalgade juures seisab tema mustanahaline teenijanna Laure. Kui teose originaalnimi on "Olympia", siis uuel näitusel on see ümber nimetatud Laure'i järgi. Üks kunstnik on aga teinud teosest oma versiooni, millel hoopis Laure lebab diivanil ning teda teenindab Olympia.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: