Steven-Hristo Evestus soovitab: Renate Keerd, Ibseni järg, Kant lõunalauas

Vaba Lava uus juht Steven-Hristo Evestus soovitas "Terevisioonis" silmapaistvamaid uuslavastusi.

Renate Keerdi "Valgete vete sina". Lavakunstikooli 29. lend. Sakala 3 teatrimajas.

"Renate Keerdi käekiri on äratuntav, aga see on pluss, et Eesti teatrimaastikul on selline lavastaja ja et keegi sellist käekirja kasutab. Selle lavastuse plussiks on ka see, et saame lähemalt tuttavaks lavakunstikooli 29. lennuga. Sain aru Renate Keerdi intervjuust Neeme Rauale, et ka lavastaja jaoks oli see huvitav kogemus esimest korda koostööd teha lavakunstikooliga.

Lavastus sündis suuresti lavastaja peas ja proovisaalis. Meelis Oidsalu on Renate Keerdi lavastuste kohta, et need on publikusõbralikud, aga mitte rahvalikud, see kehtib ka "Valgete vete sina" kohta."

Mehis Pihla "Nukumaja, osa 2". Draamateater.

"Kersti Heinloo ja Lauli Otsar teevad superesituse, nende dialoog on veenev. Kersti Heinloo Nora, Ibseni näidendi "Nukumaja" peategelane, lõi viisteist aastat tagasi ukse enda järel kinni ja jättis oma pere maha, nüüd on ta tulnud ameerika kaasaegse näitekirjaniku Lucas Hnathi järjes Kristjan Suitsu hea lavakujundusega steriilsesse nukumajja tagasi ja me näeme neid psühholoogilisi heitlusi, mida seda perekonda on tabanud. Eelkõige mõtestab see siiski abielu ja naise rolli."

Elmo Nüganeni "Kant". Linnateater.

"Kandvates rollides on Kalju Orro filosoof Kantina ja pea esimesi samme Linnateatris tegev Egon Nuter tema teenri rollis. 18. sajandil toimuva tegevustiku teemad puudutavad meid ka tänapäeval. Publik asetub ümber lõunalaua, kus Kant oma heade sõpradega einet võtab ja sinna satub üks naisterahvas, kes tahab "Puhta mõistuse kriitika" autorilt autogrammi. Põrkuvad maailmad, põrkuvad seisukohad."

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: