Paide teater avab uue lavastusega Tammsaaret noortele

Paide teatri uuslavastus ärgitab gümnasiste lugema ja mõistma Tammsaare loomingut. Teatri avahooaja neljas lavastus esietendus Vargamäel Tammsaare muuseumi rehe all ning lugu kannab pealkirja "Kuidas kaevata kraavi?".

Paide Teater saatis viide kooli küsimustiku kirjanik Tammsaare teoste lugemise kohta. 65 protsenti vastasid, et Tammsaare nime nägemine tekitab neis uudishimu, 60 protsenti märkis aga, et Tammsaare teoste lugemise kohustus tekitab neis hirmu, ärevust, paanikat või suisa meeleheidet, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Paide Teater tegi klassiku teostest leitud näidete varal noortele selgeks, et Tammsaare pole raskestimõistetav ega igav, kuid tema mõistmiseks tuleb raamat kindlasti läbi lugeda, sisukokkuvõtte lehitsemisest ei piisa. "Minu jaoks oli see midagi väga uudset. Ma olen küll palju teatris käinud, aga sellist publikuga suhtlemist väga tihti ei näe," arutles Tallinna Lilleküla gümnaasiumi 11. klassi õpilane Carolin Simona Laurits etenduse järel.

Paide Teatri näitleja Joosep Uus selgitas, et lavastusega proovitakse avada Tammsaaret noortele. "Aga samas juhtida tähelepanu sellisele vahendile, mis on küsimuste küsimine, et miks mingi tegelane tegi seda või teist, mille nimel," lisas Uus.

Lavastus "Kuidas kaevata kraavi" on Paide teatri ettevalmistav etapp, et jõuda suvise suurlavastuseni "Eesti Jumalad", mis esietendub Vargamäel 25. juulil.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: