Marko Raadi film "Matusepäevikud" linastub Müncheni dokfilmifestivalil

Marko Raat
Marko Raat "Matusepäevikud" Autor/allikas: Kaader filmist

Marko Raadi dokumentaalfilm "Matusepäevikud" linastub 9. mail Müncheni filmifestivalil DOK.fest. Tegemist on maailmas ühe suurima dokumentaalfilmide festivaliga, mis toimub alates 1985. aastast ja mida külastas eelmisel aastal 45 000 vaatajat

Filmi sünopsis:

Surm ja usk, elu ja eksiil. Üksinduse ja surmaga tegelemine on väikekoguduse vaimuliku igapäev. Küpses eas võõrasse kultuuri istutatud hingehoidja on ka ise sageli väga üksi.

Vanad tahavad, et neid maetaks emakeeles ning selleks on kutsutud kodumaalt Torontosse, kus on suurim eestlaste kogukond eksiilis, kolm vaimulikku. – Endine insener Jüri Puusaag, eks-näitleja Kalle Kadakas ja kolmandat põlve vaimulik Mart Salumäe. Iga matus peegeldab võõrasse keskkonda sattunud hingekarjastele nende endi probleeme: keerulised suhted oma lähedaste ja kogudustega, identiteedi kahestumine võõrsil elades, usu marginaliseerumine, kohanematus inglise keelses suurlinnas, surm kui ebamugav tabuteema kaasaegses "igavese nooruse" ühiskonnas.

"Matusepäevikud" esilinastus veebruari algul dokumentaalfilmifestivalil Docpoint. Filmi režissöör ja operaator on Marko Raat, produtsent Ivo Felt, monteerija Madli Lääne.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: