R.A.A.A.M.-i suvine programm toob kaks uuslavastust

13. juunil esietenduva
13. juunil esietenduva "Juuditi" nimiosas on Riina Maidre, lavastaja baškiir Airat Abusakhmanov. Autor/allikas: Krõõt Tarkmeel

Teatriühenduse R.A.A.A.M. suvisest mängukavast leiab kaks uuslavastust ning publikumenukid varasematest hooaegadest. Teater on lavastama kutsunud baškiiri lavastaja Airat Abusakhmanovi ja tänavu presidendilt teenetemärgi saanud Madis Kalmeti. Etendusi antakse Tallinnas, Urvastes, Jänedal, Antslas ja Pärnus.

Tallinna Püha Katariina kirikus esietendub 13. juunil piiblilegendist lähtuv A. H. Tammsaare "Juudit". Näidend käsitleb kaasaegseid teemasid, nagu võimuiha, sõda, kirg, armastus ja ebaõnnestumise hirm. R.A.A.A.M. ja produtsent Märt Meos on kutsunud klassikat lavastama järjekordse välislavastaja. Baškiiriast pärit Airat Abusakhmanov (1974) on värske Kuldse Maski laureaat, kes tuntud nii omal maal kui ka Venemaal. Kunstnik Ervin Õunapuu. Peaosades Riina Maidre ja Üllar Saaremäe, teistes osades Elina Reinold, Kristo Viiding, Markus Truup ja Raimo Pass (Eesti Draamateater).

Villike teatritalus Võrumaal esietendub 13. juulil Jaan Kaplinski "Põgenik" – nägemuslik ja emotsionaalne tekst eestlusest ning eesti inimese väärtushinnangutest. Lavastaja Madis Kalmet ja kunstnik Kristiina Põllu. Monolavastuses astub publiku ette Kristo Viiding. Lugu vabaduseihast, inimväärikuse säilitamisest ning rahvusena püsimajäämisest jõuab lavale kuuel korral.

Lisaks leiab mängukavast Udmurtia lavastaja ja dramaturgi Damir Salimzianovi lavastused "Pikse pill" ja "Praegu pole aeg armastamiseks". Möödunud suvel esietendunud "Pikse pilli" mängitakse ka tänavu Jäneda Pulli tallis. Osades Riina Maidre, Mirtel Pohla, Steffi Pähn, Jarmo Reha, Karl Andreas Kalmet, Veiko Tubin ja Ott Raidmets (Pärnu Endla). Kolmandat suve jätkab publiku võlumist kurbnaljakas lugu "Praegu pole aeg armastamiseks", mis on vahepeal noppinud teatripreemiaid ka väljaspool Eestit. Sel suvel toimuvad etendused Vana-Antsla Teatriaidas Võrumaal. Mängivad Kristo Viiding, Mari-Liis Lill või Ingrid Margus, Martin Kõiv, Ott Kartau, Harriet Toompere (Draamateater) ja Tõnn Lamp (Tallinna Linnateater).

Psühholoogilist teatrit pakub näitleja Argo Aadli monolavastuses "Hullumeelse päevikud", mille on lavastanud Madis Kalmet, mis etendub sel suvel kolmel viimasel korral.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: