Tarbekunstimuuseumi hoone liigub RKAS-i valdusesse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti disaini- ja tarbekunstimuuseum.
Eesti disaini- ja tarbekunstimuuseum. Autor/allikas: etdm.ee

Kultuuriministeerium annab Riigi Kinnisvara AS-ile (RKAS) üle kinnistu, mida kasutab Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseum, kes jääb üürnikuks ka pärast üleandmist.

Kultuuriminister Tõnis Lukas esitas rahandusministeeriumile kooskõlastamiseks valitsuse korralduse anda Aida 3/5 ja Suur-Kloostri 8 asuv maa ja seal olev hoone üle RKAS-ile.

Nimelt otsustas valitsus juba 2010. aastal, et riigi kinnisvarateenuseid pakub RKAS ja senised riigivara valitsejad peavad enda hooles olnud maad ja hooned RKAS-ile üle andma.

"Vara antakse RKAS-ile tagasiüürimise eesmärgil," seisab eelnõu seletuskirjas.

Muudatuse tõttu ei pea tarbekunsti- ja disainimuuseum enam tegelema kinnisvara haldamise ja korrahoiuga ning edaspidi tegeleb sellega RKAS.

Ühtlasi suurendatakse sellega RKAS-i aktsiakapitali. Üleantava kinnistu bilansiline jääkmaksumus on üle 476 700 euro ning rahandusministrit volitatakse hääletama riigi esindajana RKAS-i aktsiakapitali suurendamise poolt 476 700 euro võrra. Kultuuriministeerium annab kinnistu RKAS-ile üle mitterahalise sissemaksena aktsiakapitali suurendamiseks.

Uute aktsiate valitsejaks määratakse rahandusministeerium.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: