Tartu valis välja kesklinna parkimismaja kolm parimat võimalikku lahendust

Tartu kesklinna parkimismaja konkursile esitatud töö: Turuplats
Tartu kesklinna parkimismaja konkursile esitatud töö: Turuplats Autor/allikas: Tartu linnavalitsus

Tartu kesklinna parkimismaja arhitektuurivõistluse žürii valis välja kolm tööd märksõnadega "Arkaad", "Katus-Tänav" ja "Turuplats", mida tuleb edasi arendada ning mille seast lõpuks valitakse välja võitja.

Žürii pidas neid kolme tööd arhitektuurikeelelt tugevaimaks ning linnaruumi sobitumise ja funktsionaalse toimivuse poolest perspektiivikaimaks.

Tartu kesklinna parkimismaja konkursile esitatud tööd: "Katus-tänav" Autor/allikas: Tartu linnavalitsus

Teise etappi kutsutud tööde autorid peavad koostama 8. oktoobriks uue terviklahenduse, milles on lahendatud ilmnenud probleemid ja samas säilitatud lahenduse väärtused. Selle põhjal saab otsustada võistluse võitja.

Tartu kesklinna parkimismaja konkursile esitatud töö: "Arkaad" Autor/allikas: Tartu linnavalitsus

Ühtlasi tunnustas žürii äramärkimisega seitset kavandit professionaalsete lahenduste või positiivselt eristuva mõtteviisi poolest (märksõnadega "Küütri torn", "Linna elemendid", "Linnalava", "Oja", "Pemtel", "Pilv", "Pink slime").

Maikuus välja kuulutatud arhitektuurivõistlusele Vabaduse pst 6 krundile rajatava parkimismajale parima lahenduse leidmiseks laekus rekordilised 29 tööd.

Võistluse eesmärk on leida Vabaduse pst 6 parkimismajale väärikas ja vanalinna sobilik arhitektuur, mis ühtlasi võimaldaks vähendada parkimiskohti tänavatel ning pakkuda paremaid tingimusi jalgsi ja rattaga liikumistele. Parkimismaja esimene korrus võetakse kasutusele kaubandus- või teeninduspinnana, et siduda hoone ümbritseva linnaruumiga.

Konkursi žüriis on Tartu abilinnapea Reno Laidre (žürii esimees), Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus, muinsuskaitse esindaja Egle Tamm, arhitektid Toomas Paaver ja Tiit Trummal. Arhitektuurivõistluse preemiafond on kokku 18 000 eurot.

Žürii lähtus kavandite hindamisel lähteülesandes toodud hindamiskriteeriumitest, funktsionaalsusest, arhitektuurse lahenduse kvaliteedist, värskusest ja sobivusest keskkonda.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: