Galerii ja video. Tallinna arhitektuuribiennaal avati iluga

{{1568219100000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tallinnas avati 11. septembril viies rahvusvaheline arhitektuuribiennaal, mis püüab rehabiliteerida aastakümneid põlu all olnud ilu-mõiste. Biennaali avalöök anti Eesti Arhitektuurikeskuses rahvusvahelise näitusega.

Näituse kuraator Yael Reisner tõstab fookusse ilu ja esteetika olulisuse, millest aastakümneid enam pole räägitud. "Kõik arhitektid teavad, et ilu on tühi mõiste ja mitte keegi ei kasuta seda," sõnas ta ja lisas, et see on olnud nii viimased 80 aastat. "Inimesed tänaval mõtlevad, et arhitektid ilustavad maailma, aga seal on paradoks, minu ambitsioon on olnud tuua see teema suhtlusse tagasi, et arhitektid mõistaksid paremini nii ennast kui ka teisi arhitekte üle maailma."

Näitus toob kokku ilu mõiste elukeskkonna mõistega, mis on üks olulisemaid teemasid tänapäeva arhitektuuris. "Ma palusin kaheksal arhitektil pakkuda ideid uue elukeskkonna jaoks," selgitas kuraator ja tõdes, et ta jättis nende otsustada, mida nad mõistavad elukeskkonnana. "Küsimus oli luua elukeskkond tänaseks, homseks või hoopis midagi uut, sest uued esteetikad on väga tähtsad."

Näitus "Ilu loeb" on Rotermanni soolalaos avatud kuni 17. novembrini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: