Arhitektuuripreemiatele on tänavu nomineeritud 65 tööd

Põlva keskväljak
Põlva keskväljak Autor/allikas: Tõnu Tunnel

Arhitektuurivaldkonna loomeliidud ja Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital valisid välja 2019. aasta arhitektuuripreemiate nominendid, kellest parimaid autasustatakse 6. detsembril Tartus Kammivabrikus. Kokku esitati ligi 200 ettepanekut, mis on läbi aegade suurim kandidaatide arv.

Eesti Arhitektide Liidu aastapreemiatele on nomineeritud seitse eramut üle Eesti: Kloogarannas, Murastes, Nõmmel, Pirita-Kosel, Põllils, Saastnas ja Tilgus. Lisaks kolm avalikku objekti: Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaal, Eesti Kunstiakadeemia uus hoone ning Arvo Pärdi keskus.

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia nominentide hulgas on Põlva ja Valga keskväljakud, Pärnu iseseisvuse väljak, kommunismiohvrite memoriaal Maarjamäel, Koidula ja Jannseni mälestusväljak Tartus, Lääne 11a mänguväljak Tartus, Paide keskväljaku ruumieksperiment ning Balti paviljon Veneetsia arhitektuuribiennaalil.

Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemiate nominendid avalike objektide hulgas on Tallinna Tehnikakõrgkooli uuenemine, Eesti suursaatkond Moskvas, Eesti Kunstiakadeemia uue hoone sisearhitektuur, Theatrum, Arvo Pärdi keskus, Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakond, Suure-Jaani tervisekoda, Sisekaitseakadeemia uus peahoone, Harjumaa kohtuhoone, IT-agentuuri uus peahoone ja Rapla riigigümnaasium. Lisaks on sisearhitektuuri aastapreemiatele nomineeritud restoranid Tokumaru (kaubanduskeskuses T1 Mall of Tallinn), R14, Pomo, Ülo ja meelelahutuskeskus FORREST; bürood FRAKTAL, ARSPROJEKT, Codeborne; Toom-Kuninga 21 korterelamu, Park Hotel Viljandi ning näitused "Oma tuba. Feministi küsimused arhitektuurile", "MOEJOON: pidulik rõivamood 1920-1940", "Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast" ning Bernt Notke maali "Surmatants" uus ekspositsioon ning ekspositsiooni tarbeks projekteeritud pink.

Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali tänavuste aastapreemiate nominentide sekka jõudsid Eesti Kunstiakadeemia uus hoone, Arvo Pärdi keskus, Suure-Jaani tervisekoda, Haapsalu piiskopilinnuse külastuskeskus-muuseum, Eesti suursaatkond Moskvas, kommunismiohvrite memoriaal Maarjamäel, Valga ja Võru keskväljakud, Roseni hotell-korterelamu-büroohoone, Maakri kvartal ja Park Hotel Viljandi. Kultuurkapitali aastapreemiatele kandideerivad samuti näitused "Oma tuba. Feministi küsimused arhitektuurile", "Liginull", "Nõrk monument", "Uude Maailma! Eesti arhitektid Torontos", "Uuri ruumi!", Bernt Notke maali "Surmatants" uus ekspositsioon Niguliste muuseumis, raamat ja välinäitus "Tartu Toomkirik" ning nimeliselt Jaak-Adam Looveer ja Ilona Gurjanova.

Arhitektuurivaldkonna loomeliitude ja Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali ühiseid aastapreemiaid antakse tänavu välja juba viiendat korda.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: