Arhitektuurimuuseumis vestlevad Mare Vint ja Arne Maasik

Mare Vint ja Arne Maasik
Mare Vint ja Arne Maasik Autor/allikas: Eesti Arhitektuurimuuseum

Laupäeval saab Eesti arhitektuurimuuseumi näitusel "Geomeetria ja metafüüsika" kunstiteadlase Triin Ojari juhtimisel kuulata vestlust näituse autorite Mare Vindi ja Arne Maasikuga.

Vint ja Maasik on tuntud Eesti kunstnikud, kes arhitektuurimuuseumi näitusel esinevad esmakordselt koos. Vestlusel uuritakse kunsti ja ruumi suhet – mis on päris ja mis mitte?

Spetsiaalselt valminud seeria "Arhitektoonika" on arhitektuurifotograafina tuntud Maasiku omamoodi austusavaldus Vindi geomeetriliselt korrastatud pildimaailmadele. Seni võsa ja maju kaamerasse püüdnud fotograaf on seekord pildistatud objektid ise ehitanud – täpse käega tehtud maketid on ruumilised mudelid nn valgest arhitektuurist. Ka Mare Vint tegeleb ideaalse tasakaalu otsimisega pildiruumis. Tema motiivid on alati äärmiselt esteetilised, nii loodus, park või majad ilmnevad Vindi töödes täiuslikkuseni viimistletud arhetüüpidena – ideaalkujudena. Me oleme neid maastikke, müüre ja valgeid lõunamaa linnu kõik kusagil näinud, me tunneme need oma lihtsuses ära ning ometi jääme neist väljapoole, sest pole kindel, kas tegu on nägemusega minevikust või tulevast.

Näitusega kaasneb rohkete illustratsioonidega kataloog.

Mare Vint ja Arne Maasik osalevad vestlusringil 24. augustil kell 15. Näitus on avatud veel kuni 25. augustini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: