Eesti näituse kogemus jõuab rahvusvahelisele konverentsile Budapestis

Triin Ojari
Triin Ojari Autor/allikas: Pressimaterfjalid

"Uuri ruumi!" näituse kogemus jõuab rahvusvahelisele konverentsile Budapestis. Ettekanne aluseks on Rotermanni soolalaos avatud "Uuri ruumi!" püsinäitus.

Budapesti uue arhitektuuri keskuse FUGA 10. aastapäeva rahvusvahelisel konverentsil 3. oktoobril peab ettekande muuseumihariduse olulisusest igas vanuses publikule Eesti arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari.

Juubelikonverentsi teised ettekanded käsitlevad muu hulgas ruumi muutumist ning kunsti ja arhitektuuri piirijoone seadmist, hoonete virtuaalset eksponeerimist ja arhitektuuri avalikku tunnustamist.

Budapesti arhitektuurikeskus FUGA asutati Budapesti arhitektide koja algatusel aastal 2009 ja sellest on saanud Ungari pealinna südames tuntud ja tunnustatud kultuurikeskus. FUGA peamine sõnum on näidata arhitektuuri kultuuri lahutamatu osana. Sellest põhimõttest lähtuvalt tehakse FUGA-s ruumi erilise tähtsusega arhitektuuri kõrval ka muudele kunstialadele.

FUGA-s on olnud ka Eestist pärit arhitektuurinäitused, sh "Buum/Ruum. Uus Eesti arhitektuur", mis tutvustas valikut 1990. aastate teisel poolel alanud ehitusbuumi silmapaistvamatest viljadest. "Agulist arhitektuurini. Tallinna puitmajad" jutustas siinse puitarhitektuuri minevikust ja olevikust, Eve Kiileri isikunäitus "Kohtumispaik - Mere puiestee 20" jäädvustas Tallinna linnahalli melanhoolset lagunemist. FUGA-s oli avatud Arvo Pärdi Keskuse arhitektuurikonkursi tööde valiknäitus "Tabula rasa" ning Eesti metsa- ja puidutööstuse Liidu näitus Eesti puitarhitektuuri paremikust läbi aegade.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: