Arhitektuurimuuseum heidab kuraatorituuril pilgu lasteaedadele

1970.–1980. aastatel tüüplasteaedade hoovides turnimisatraktsioonina tihti kasutust leidnud rehvist atraktsiooni koopia.
1970.–1980. aastatel tüüplasteaedade hoovides turnimisatraktsioonina tihti kasutust leidnud rehvist atraktsiooni koopia. Autor/allikas: Liisi Anvelt

Pühapäeval toimub ringkäik Eesti Arhitektuurimuuseumi näitusel "Kes aias, kes aias? Moodsad lasteaiad", mida juhib kuraator Sandra Mälk.

Lasteaiaarhitektuuri kujunemislugu on viimase 90 aasta jooksul pakkunud eriilmelisi lahendusi. Lastele on mõeldud unikaalseid hooneid koos abstraktsete mänguväljakutega, aga ka laialt levinud tüüplasteaedu. Üha aktuaalsem on, et moodne keskkond toetaks lasteaia tegevusi ning ootused lasteaedade ruumi kvaliteedile 21. sajandil aina kasvavad.

Lapsekeskses ruumis asetub tähelepanu kogemuslikkusele – uute lasteaedade vaheldusrikas ruum ja mitmekesine õuemaastik pakub lapsele avastamisrõõmu, kutsub mängule ja pakub turvatunnet. Selle nimel on lasteaia loomisse kaasatud lai ring asjatundjaid ja korraldatud mitu edukat arhitektuurivõistlust.
 
Näitus "Kes aias, kes aias? Moodsad lasteaiad" kestab arhitektuurimuuseumis veel tänaseni. Ringkäik algab 25. augustil kell 14.

Kuraator: Sandra Mälk
Ruumikujundajad: Koit Randmäe, Brit Pavelson
Graafiline kujundaja: Brit Pavelson

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: