Tallinnas uuritakse August von Kotzebue mälestusi, näidendeid ja ajakirjanikutööd

August von Kotzebue teosed
August von Kotzebue teosed Autor/allikas: Harry Liivrand

Tallinnas TLÜ Akadeemilise Raamatukogu baltika saalis ja EMTA's toimuvad 4. ja 5. oktoobril eesti ja saksa germaniste, kultuuriajaloolasi ning filolooge ühendavad "VIII Kotzebue-kõnelused".

Tallinnas ja Saksamaal tegutsenud väljapaistvale näitekirjanikule, teatridirektorile ja estofiilile August von Kotzebuele (1761-1819) pühendatud interdistsiplinaarse teaduskonverentsi korraldamisega alustati 2012. aastal Berliinis Eesti saatkonna eelmise kultuuriatašee initsiatiivil.

Tänaseks on sellest vaheldumisi Tallinnas ja Berliinis korraldatavast konverentsist kujunenud kõige olulisem Kotzebue uurimist käsitlev rahvusvaheline teadusüritus. Berliin-Brandenburgi Teaduste Akadeemia on peetud ettekannete põhjal avaldanud ka kaks konverentsi artiklikogumikku (2016. ja 2017. aastal). 

Seekord vaadeldakse konverentsil Kotzebue mälestusi, näidendeid, ajakirjanikutööd. Esmakordselt on vaatluse all ka tema ooperilibretod ning võrdlused vene kirjandusega. Berliini, Hannoveri, Bochumi ja Tübingeni teadlaste kõrval esinevad Eestist Harry Liivrand ja Kristel Pappel (konverentsi korraldajad), Jaan Undusk, Mari Tarvas, Tiiu Reimo, Tiina-Erika Friedenthal, Mai Levin ja Kairit Kaur, kõne peab Andres Kollist.

Raamatukogu baltika saalis on avatud ka näitus raamatukokku kuuluvatest Kotzebue teostest ning tema toimetatud ajakirjadest, samuti tõlkeid eesti keelde. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: