Patarei näituseala "Kommunism on vangla" on kogunud üle 36 000 külastuse

Patarei vanglas avati näituseala
Patarei vanglas avati näituseala "Kommunism on vangla". Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Patarei vangla idatiiba loodud näituseala "Kommunism on vangla" on alates avamisest 14. mail kogunud üle 36 000 külastaja. Näituseala on talveperioodil suletud ning avatakse uuesti 2. mail 2020.

Eesti Mälu Instituudi teadur-kuraator Martin Andrelleri sõnul on tulemus üle ootuste ning püsivalt suur huvi näitab, et näituseala ei saavutanud kindlasti külastajate maksimumi. Järgmisel aastal loodetakse vastu võtta juba vähemalt 50 000 külastajat.

"Praegune näitus on peaproov tulevase muuseumi püsinäituse väljatöötamiseks ja erinevate lahenduste katsetamiseks selles keerukas ajaloolises hoones. Esimene hooaeg andis selgema pildi, mida külastajad näha soovivad ning kuidas see tehniliselt võimalikuks teha," selgitas Andreller ja tõi välja, et järgmiseks hooajaks täiendavad nad olemasolevat näitust. "Arendustöös peame eriti silmas rahvusvahelist publikut, sest kommunismi ajalugu on kogu maailmas alakäsitletud."

"Patarei on suur väärtus arhitektuuriliselt, kuid samuti võimaldab see hoone anda kõige paremini edasi teadmist totalitaarsete režiimide kuritegudest. Kusagil mujal Eestis ei oleks rahvusvahelise kommunismiohvrite mälestuseks võimalik sellise mahu ja kaaluga näitust üles panna," lisas ta.

Näitus räägib kommunistlikule ideoloogiale tuginenud režiimide kuritegudest Eestis ja maailmas. Näitus on Eesti riigi ja välispartnerite toel tulevikus Patarei hoonesse rajatava Rahvusvahelise Kommunisohvrite Mälestusmuuseumi ja teaduskeskuse esimene etapp.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: